PROMIENNIKI ELEKTRYCZNE – BEZPIECZNY ZAŁADUNEK I ROZŁADUNEK

Nadchodzi zima. Gdy pojawi się mróz, nie tylko jezdnia i chodniki będą śliskie. Z tym problemem borykają się różnego rodzaju firmy, które zmuszone są codziennie wykonywać załadunek bądź rozładunek. Ta prosta z pozoru czynność, może bowiem okazać się szalenie niebezpieczna! Śliska rampa może stać się przyczyną tragedii. Jest problem – pojawia się rozwiązanie! To promienniki elektryczne.

SPECJALNIE PROJEKTOWANE SYSTEMY

Na zlecenie swoich klientów firmy, które zajmują się sprzedażą promienników, przygotowują dla nich specjalne systemy antyoblodzeniowe. Bardzo często składa się na nie właśnie promiennik ciepła oraz czujnik temperatury powietrza. Taki system jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ może zostać zaprojektowany według potrzeb konkretnego klienta. Można, np. zaprogramować go tak, aby uruchamiał się w sytuacji, gdy temperatura sprawnie do 3 stopni Celsjusza. Dzięki temu nigdy nie dojdzie do zamarznięcia nawierzchni. Co więcej taki promiennik podczerwieni może utrzymać rampę w dodatniej temperaturze nawet wtedy, gdy na dworze spada ona do – 25 stopni!

CZY TO BEZPIECZNE?

Podczas projektowania takiego systemu firma taka, jak np. Irsystem zbiera wiele danych od swoich klientów. Chodzi, m.in. o szerokość rampy, o jej przeznaczenie, o szerokość wózków, itd. Dzięki temu można zaprojektować całą sieć tak, aby działała bez zarzutu. Co więcej, same reflektory mogą zostać dodatkowo zabezpieczone, np. przed nieumyślnym uderzeniem. Zamontowane mogą zostać tak, aby stały się integralną częścią rampy i nie zajmowały tak potrzebnej w tej sytuacji powierzchni.

TYLKO EKSPERCI

Decydując się na promienniki elektryczne, które mają dbać o temperaturę podjazdu czy rampy, warto zasięgnąć opinii specjalistów, którzy zajmą się zaprojektowaniem i realizacją całości. Możesz znaleźć ich w firmie Irsystem, która od wielu lat świadczy podobne usługi przedsiębiorstwom z całej Polski i Europy. Ich realizacje przeprowadzane są w sposób szczegółowy, skrupulatny i bezpieczny.