Jak dobrać odpowiedni system operacyjny dla naszego komputera?

Komputery muszą posiadać systemy operacyjne, które prowadzą nadzór nad całością procesów, oczywiście obecnie najpopularniejszy jest Microsoft Windows 10, jeżeli kupiliśmy komputer bez systemu operacyjnego powinniśmy zakupić odpowiedni dla nas system, pamiętając iż różne systemy będą dla domu oraz firmy.

Możemy to odczytać oznaczenia, dla systemu Windows 10, wersja Home oznacza system operacyjny do domowego użytku natomiast wersja Pro będzie odpowiednia dla przedsiębiorstw. Oczywiście istnieją także wersje OEM, które dołączone są do sprzętu, oznacza to że dany system operacyjny może być wykorzystywany na tym konkretnym urządzeniu.

Jak dobrać odpowiedni system operacyjny dla naszego komputera?

Systemy operacyjne Windows dla firm

Wielu klientów wybiera obecnie oprogramowanie które pobieramy z internetu, ze strony producenta, po zakupie programu otrzymujemy kod aktywacyjny, który posłuży nam do autoryzacji. Jest to z pewnością bardzo wygodna forma, ponieważ możemy zakupić oprogramowanie bardzo szybko, często dostarczane jest ono w ciągu godziny, zaraz po zaksięgowaniu wpłaty u dostawcy. Oczywiście powinniśmy ściągnąć pliki instalacyjne, obecnie możemy je kopiować na pamięć przenośną, stworzyć ten sposób dysk instalacyjny dla naszego systemu operacyjnego. Jest to z pewnością duża wygoda w stosunku do wersji które kiedyś zakładały instalację z płyty DVD. Obecnie coraz mniej komputerów posiada czytniki płyt, dlatego też instalacja z pamięci przenośnej jest chyba co dobrym pomysłem.

Warto zwrócić uwagę czy nasz komputer nie posiada już systemu operacyjnego, jeżeli kupujemy komputer z oprogramowaniem, wówczas otrzymamy wersję OEM. Jednak ta wersja posiada pewne ograniczenia, ponieważ możemy ją zainstalować tylko na sprzęcie do którego jest przypisana, dlatego też jeżeli będziemy w przyszłości wymieniali nasz komputer wówczas powinniśmy odsprzedać także system operacyjny. Dlatego też wiele firm korzysta obecnie z oprogramowania które można zainstalować na różnych urządzeniach, wówczas także zakup urządzenia będzie mniejszym wydatkiem.

Obecnie możemy kupować systemy operacyjne jak również różnego rodzaju programy dla firm za pomocą internetu na stronach internetowych takich jak Teamnet Software – systemy operacyjne. Znajdziemy tam duży wybór systemów operacyjnych Microsoft Windows 10, także programy biurowe Microsoft Office, które będą zawierały arkusz kalkulacyjny czy też edytor tekstu, które pozwolą nam na pracę z różnego rodzaju dokumentami. Oczywiście powinniśmy kupić także program antywirusowy, czy też oprogramowanie które będzie zabezpieczało nasz ruch w sieci Internet, blokowało niepożądane strony.