Turbina w samochodzie pełni bardzo istotną rolę. Tym samym jej sprawne działanie jest czymś bardzo istotnym. Każda turbina, każda turbosprężarka ma swoją żywotność. Każda drobna część w turbosprężarce ma swoją określoną żywotność.

Tym samym po pewnym czasie możemy mieć do czynienia z obniżeniem jej sprawności. Nasza firma to jeden z podmiotów w branży zajmujących się właśnie naprawianiem uszkodzonych turbosprężarek oraz ich regeneracją. Mowa jest o turbosprężarkach do bardzo zróżnicowanego zakresu pojazdów jak również do pojazdów o zróżnicowanym napędzie. Na czym polega naprawa, względnie regeneracja turbosprężarki w naszej firmie? Jest ona podzielona na kilka zasadniczych etapów. Na początku oczywiście musimy zająć się demontażem danej turbosprężarki. Następnie przechodzimy do etapu mycia oraz dokładnego czyszczenia każdego ze zdemontowanych elementów. Do czyszczenia używamy zarówno benzynę ekstrakcyjną jak również i ultradźwięki. Kolejną czynnością jest piaskowanie poszczególnych zdemontowanych elementów. Po procesie piaskowania turbosprężarka jest ponownie myta, a następnie przechodzimy do oceny zużycia poszczególnych elementów, do pomiaru owego zużycia.

Następnie przechodzimy do etapu dynamicznego wyważenia zespołu wirującego, by w kolejnej czynności dokonać wymiany całego ułożyskowania wraz z pierścieniami uszczelniającymi. W tym momencie przechodzimy do doważenia zespołu wirującego, który będzie pracował na nowo założonych łożyskach. Nasi pracownicy w tym momencie dokonują montażu rdzenia turbosprężarki. W tym momencie można zasilić turbosprężarkę rozgrzanym olejem, aby móc sprawdzić szczelność układu. Jeśli wszystko jest w porządku, można zamontować obudowę turbiny oraz sprężarki do środkowego rdzenia. Na koniec czynnością niezbędną jest oczywiście dokładne ustawienie ciśnienia doładowania.

To wszystko powinno być wykonane w odpowiednich warunkach oraz przez wyspecjalizowane w tejże materii osoby. Każde uchybienie może skutkować niewłaściwą pracą turbosprężarki.