Korzyści wynikające ze współpracy z firmą skupującą odszkodowania?

Współpraca z firmą skupującą odszkodowania może dać nam szereg korzyści, które pozwolą spać spokojnie, Proces wypłaty odszkodowania z pewnością nie jest łatwy, gdyż ubezpieczyciele niechętnie wypłacają należne środki lub kwestionują wiele aspektów. Jakie zalety ma skorzystanie z usług firmy skupującej odszkodowania?

Szybka wypłata

Samodzielne dochodzenie odszkodowania może nam sprawić wiele kłopotów, jednocześnie nie wiemy, czy w ogóle uzyskamy daną kwotę. Sądowe procesy natomiast często trwają latami i przyprawiają nas o dodatkowy stres. W tym przypadku warto rozważyć skorzystanie z oferty firmy skupującej odszkodowania TB Ekspert, gdzie na mocy zawartej umowy dokonywana jest cesja roszczenia, jakie przysługuje od ubezpieczyciela. W zamian za to otrzymujemy pieniądze sprawnie i bez większych problemów. W tym miejscu firma dokonuje szacunku co do tego, ile będzie mogła wygrać w naszej sprawie oraz po potrąceniu własnej marży przystępuje do wypłacenia pozostałej części. To bardzo komfortowa opcja dla każdego, kto nie może czekać za pieniędzmi, gdyż potrzebuje ich bardzo szybko. 

Zniwelowanie stresu

Kolejną ważną zaletą płynącą ze współpracy z firmą skupującą odszkodowania jest pozbycie się stresu związanego z samodzielnym dochodzeniem. Po sprzedaży odszkodowania możemy spać spokojnie i nie musimy zawracać sobie głowy dalszymi działaniami. Jedynie w tym przypadku możemy ewentualnie dostać wezwanie do sądu jako świadek, jeśli dojdzie do sporu sądowego. Po cesji roszczenia nie trzeba zamartwiać się o to, czy któraś strona złoży apelację lub czy dana rozprawa dojdzie do skutku. 

Oszczędność kosztów

Sprzedaż odszkodowania dodatkowo pozwala nam zaoszczędzić pieniądze. Postępowanie likwidacyjne nie będzie nas nic kosztować, jednakże proces sądowy wymaga wnoszenia opłat. Koszty sądowe bywają uciążliwe i dotyczą zaliczki dla biegłych, opłat od powołanych stron i świadków, a także opłat od pozwu. Ponadto, bazują na kosztach pomocy prawnej, którą należy opłacić wtedy, gdy nie będziemy samodzielnie występować przed sądem. Oczywiście bez wiedzy prawniczej proces sądowy bywa zagmatwany i trudny dla każdego z nas. 

Inna kwestią jest fakt, że możemy przegrać spór, gdyż zakłady ubezpieczeń często posiadają doświadczonych prawników. Nie będzie zatem łatwe przekonanie sądu do swoich racji bez materiałów dowodowych. Przegrany proces równa się kolejnym kosztom związanych z pomocą prawną, jaka reprezentuje drugą stronę. Jeśli sprzedamy roszczenia możemy zapomnieć raz na zawsze o tych problemach.