Jak zapewnić bezpieczeństwo w trakcie pracy na dworze

Dla zespołu pracowników pracujących na zewnątrz niezbędne są komfortowe ubrania robocze, które zapewniają również bezpieczeństwo i dobrą widoczność dla innych użytkowników dróg.

Jest to szczególnie ważne, gdy wieczorem się ciemniej, lub warunki są niekorzystne dla dobrej widoczności.

Jak zapewnić bezpieczeństwo w trakcie pracy na dworze

Ciepłe i wygodne kurtki firmy Carhartt

Jesienią dni stają się coraz krótsze, a dostępna ilość światła słonecznego słabnie. Przez wiele godzin pracownicy na zewnątrz mogą być spowici ciemnością lub półmrokiem podczas pracy, co naraża ich na większe ryzyko wypadków w miejscu pracy. W rzeczywistości pracownicy są bardziej narażeni na wypadki w warunkach słabego oświetlenia w październiku i listopadzie niż w jakiejkolwiek innej porze roku. Jako pracodawca masz obowiązek dbać o zwiększenie ochrony i świadomości pracowników co do bezpiecznych warunków pracy dostarczając odpowiednią odzież roboczą i ochronną. Przy opadających liściach, deszczu, śliskiej nawierzchni i bardziej niebezpiecznych warunkach drogowych ważne jest, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom.

Jeśli twoi pracownicy pracują na placu budowy podczas wschodu i zachodu słońca, mogą ich oślepiać promienie, co może powodować oczywiste problemy, ale są też problemy z widocznością, ponieważ przechodnie oraz kierowcy nie widzą pracowników tak dobrze, jak w miesiącach letnich.
Ważne jest zatem, aby zainwestować w odpowiednie ubrania zwiększające widoczność pracowników, jak kurtka, bluza, spodnie czy kamizelka z elementami odblaskowymi. Twoim pracownikom w miesiącach jesiennych i zimowych grozi poślizgnięcie się na mokrych liściach, lodzie, dlatego noszenie odpowiedniego obuwia roboczego jest niezbędne.

W zależności od tego, gdzie pracują twoi pracownicy, może być konieczne zapewnienie im odpowiedniej ochrony za pomocą odzieży odblaskowej. Ważne est również zapewnienie ochrony przed zimnem, a mogą to być przykładowo kurtki carhartt, kamizelki puchowe, bluzy lub dodatkowa bielizna termiczna. Zaleca się zaopatrzenie w kamizelki odblaskowe jako minimum, ale jeszcze bezpieczniejszym planem jest uczynienie kurtek i spodni odblaskowych częścią podstawowej ochrony.