Detailing samochodowy różni od usług oferowanych w myjniach

Kiedy ludzie pytają, co obejmuje auto detailing, większość kroków w tym procesie jest prawie taka sama. Standardowym zabiegiem jest czyszczenie każdego centymetra pojazdu, zarówno zewnętrznego, jak i wewnętrznego.

Ale każdy detalista ma swoje własne podejście do tej czynności, oferowane są także różne pakiety detailingu samochodowego. Szczegółowe detalowanie pojazdu wymaga wieloetapowego procesu. Czyszczenie wnętrza i na zewnątrz samochodu ma swoje własne kroki i kolejność. Pierwszą rzeczą, jaką ludzie zauważają w pojeździe, jest wygląd zewnętrzny. Dlatego detaliści spędzają dużo czasu i poświęcają wiele uwagi karoserii samochodu, upewniając się, że wygląda jak najlepiej. Przywrócenie połysku poprzez czyszczenie i woskowanie oraz polerowanie jest powszechnym celem, ponieważ powierzchnia samochodu i lakier z czasem tracą swój połysk. Tłuszcz, przebarwienia, brud, i kurz, wszystkie te zabrudzenia znikają podczas procesu detailingu zewnętrznego. Stosuje się do tego celu specjalne detergenty i środki odtłuszczające, zapewniając pojazdowi całkowicie czysty wygląd. Proces detailingu zewnętrznego rozpoczyna się od intensywnego czyszczenia, po którym następuje dokładne mycie i na końcu suszenie auta z pozostałości wody. Kolejna faza to praca z glinką, w której detalista samochodowy używa kostki gliny, aby usunąć wszelkie zacieki, ślady wodne, szumowiny mydlane i inne pozostałości, których mycie nie mogło usunąć. Z czasem samochód traci trochę blasku, więc przywrócenie oryginalnej powłoki lakierniczej do pierwotnego stanu jest bardzo ważne, aby pojazd zachował swoją wartość. Zazwyczaj detailing zewnętrzny kończy się nałożeniem szczeliwa, aby nadać pojazdowi błyszczący połysk. Niektórzy idą dalej, nakładając wosk na powierzchnię lakieru o dokładnie polerując karoserię. Można również nałożyć ochronną powłokę ceramiczną, wszystko zależy od wymagań klienta i stanu pojazdu. Taka auto kosmetyka dale naprawdę wspaniałe rezultaty. Specjaliści od detailingu poświęcają dużo czasu na czyszczenie wnętrza pojazdu, czasem nawet więcej niż na zewnątrz.

Kurz i brud łatwo zbiera się w samochodzie z biegiem czasu, zwłaszcza jeśli nie masz czasu na regularne wyczyszczenie wnętrza odkurzaczem lub szczotką.

Dzięki połączeniu odkurzaczy parowych, piorących, szczotek i profesjonalnych środków specjalista od detailingu może tak dokładnie wyczyścić Twój pojazd, czego nie możesz osiągnąć samodzielnie. Pierwszy etap procesu detalowania wnętrza samochodu rozpoczyna się od odkurzania. Wszystkie obszary pojazdu są czyszczone, w tym dywaniki, siedzenia, bagażnik i schowek. Tapicerka dywanowa i maty poddawane są szczegółowemu szorowaniu i szczotkowaniu. Celem jest wyeliminowanie skaz, brudu i plam, których zwykłe pranie nie może usunąć. Kolejnym etapem jest czyszczenie poszczególnych powierzchni, takich jak deska rozdzielcza, panele drzwi i szyby. Wyciera się również te powierzchnie środkiem czyszczącym, który nadaje połysk wnętrzu pojazdu. Pełne detalowanie samochodu doprowadzi Twój pojazd do doskonałego stanu i sprawi, że będzie wyglądał jak nowy. Detailing zazwyczaj obejmuje czyszczenie wewnętrzne i zewnętrzne, korektę lakieru, usuwanie zapachów, obróbkę szkła, naprawę wgnieceń, polerowanie i woskowanie. Proces poprawia wygląd pojazdu poprzez eliminację niedoskonałości z powierzchni lakieru, takich jak zacieki i plamy wodne, uwydatnienie jego koloru oraz nadanie czystego, nowego wyglądu. Duży postęp w detalowaniu to dodatkowa ochrona przed różnymi czynnikami pogodowymi. Regularne nakładanie powłoki woskowej na powierzchnię zewnętrzną lakieru chroni wykończenie przed zanieczyszczeniem i rdzą oraz powstawaniem plam z wody i zawirowań po automatycznych myjniach samochodowych. Profesjonalna ręczna myjnia samochodowa także oferuje wysoką jakość obsługi i kompleksowe czyszczenie pojazdów. Ponieważ detalowanie jest niezwykle dokładną operacją, możesz oczekiwać, że specjalista dokładnie oceni każde uszkodzenie samochodu, aby zaproponować niestandardowe opcje. Nie dostaniesz tego rodzaju spersonalizowanej usługi w żadnej, nawet najlepszej automatycznej myjni samochodowej.