Dlaczego reflektory w pojeździe stają się mętne?

Jeśli chodzi o funkcje bezpieczeństwa każdego pojazdu, nic nie zastąpi w pełni funkcjonalnych i dobrze utrzymanych reflektorów.

W nocy i w chwilach słabej widoczności reflektory samochodowe ułatwiają orientację, dokąd zmierzasz i pozwalają w porę zauważyć ewentualne przeszkody na drodze. Jeśli ich funkcjonalność zostanie w jakikolwiek sposób naruszona, może to zagrozić bezpieczeństwu twojemu, pasażerów oraz innych użytkowników dróg.

Dlaczego reflektory w pojeździe stają się mętne?

Regeneracja reflektorów samochodowych

Matowe lub zamglone reflektory są powszechnym problemem w pojazdach, a to pogarsza jakość światła zapewnianego przez reflektory. Dawniej reflektory były wykonane ze szkła, dziś są one wykonane ze specjalnego tworzywa sztucznego, poliwęglanu, które jest niezwykle mocne, a także porowate. W celu uszczelnienia producent pokrywa reflektory specjalną, ochronną folią. Z powodu narażenia na ciepło, promienie UV i zanieczyszczenia drogowe, ta warstwa ostatecznie blaknie i utlenia się, powodując mętny wygląd reflektorów. Jedynym sposobem na poprawę wyglądu i funkcjonalności reflektorów jest jak najszybsza naprawa tych uszkodzeń.

Niektórzy kierowcy nie zdają sobie sprawy z faktu, że zamglone reflektory mogą być przyczyną wypadku, ale jasne i wyraźne oświetlenie może zapobiec poważnemu incydentowi. Jeśli widzisz wystarczająco daleko przed sobą, będziesz miał więcej czasu na reakcję. Im lepiej widzisz sytuację na drodze, tym szybciej możesz zahamować i zapobiec wypadkowi. Biorąc pod uwagę duży ruch uliczny i dużą liczbę pieszych, widoczność w mieście, jak również w strefie niezabudowanej, ma ogromne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa.

Problem zamglonych czy matowych reflektorów można łatwo rozwiązać, nie trzeba wymieniać reflektorów, gdy zaczną żółknąć lub stają się mętne, regeneracja reflektorow samochodowych wroclaw to odpowiednie rozwiązanie problemów z oświetleniem. Jest to proces, w którym reflektory są odnawiane, gdy są odbarwione z powodu nadmiernego utleniania, które gromadzi się z czasem, powodując zamglenie na soczewce.