Odszkodowanie z kancelarią prawną czy firmą odszkodowawczą? Poradnik motoryzacyjny

Każdy kierowca wie, że poruszając się do drogach zawsze może dojść do kolizji lub wypadku. W takiej sytuacji strona poszkodowana ma prawo do otrzymania odszkodowania. Czasem bywa jednak tak, iż nie jest to takie proste jak mogłoby się wydawać. W pomocą może wówczas przyjść firma odszkodowawcza lub kancelaria prawna.

Pomoc kancelarii prawnej

Starając się o odszkodowanie skorzystać można z pomocy kancelarii prawnej. Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza w przypadku kiedy spór o odszkodowanie może zakończyć się na drodze sądowej. W takim przypadku pomoc prawników może być konieczna. Co więcej, kancelaria prawna może nas reprezentować przed sądem. Wybierając kancelarię prawną trzeba jednak liczyć się także z niemałymi kosztami. Kancelaria za swoje usługi pobierać będzie opłaty. Im sprawa będzie bardziej skomplikowana tym opłaty mogą być wyższe.

Pomoc firmy odszkodowawczej

Innym rozwiązaniem może być skorzystanie z pomocy firmy odszkodowawczej. Na rynku funkcjonuje wiele firm odszkodowawczych. Nie powinno być zatem problemu z wyborem takiej, której oferta i proponowane usługi najlepiej będą odpowiadać naszym oczekiwaniom. Co ważne, tego typu firmy ściśle specjalizują się w odzyskiwaniu odszkodowań. Można mieć zatem pewność, że naszą sprawą zajmować będzie się doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści. Istotne jest również to, że firmy odszkodowawcze oferują swoim klientom bardzo szeroki wachlarz usług. Oferta często dotyczy także innych obszarów poza odszkodowaniami komunikacyjnymi.

Firma odszkodowawcza czy kancelaria prawna?

Obie opcje mają swoje zalety. Trzeba jednak przyznać, iż współpraca z firma odszkodowawczą jest zdecydowanie tańsza. Poza tym, firma odszkodowawcza konkretnie specjalizuje się w odzyskiwaniu zaniżonych odszkodowań komunikacyjnych. Poza tym skorzystanie z usług firmy odszkodowawczej najczęściej oznacza odzyskanie odszkodowania bez drogi sądowej. Firma odszkodowawcza wypłaca klientom umówioną kwotę odszkodowania, a następnie sama bierze na siebie ryzyko odzyskania wypłaconych środków.

Czytaj Więcej