Czym charakteryzują się świece zapachowe?

Stosowanie świec zapachowych w naszych domach pozwoli nam uzyskać nie tylko unikalny klimat, ale także można zastosować świeczki o różnych aromatach.

W tym przypadku do wosku dodane są różnego rodzaju olejki eteryczne, które uwalniane są w czasie spalania wosku. Temperatura sprzyja parowania, a zapach rozchodzi się po całym domu. Wiele osób, które do tej pory nie stosowały świec zapachowych są zaskoczone efektami. Zapach w całym domu lun też mieszkaniu od razu się zmieni. Niektóre osoby mają problemy z zapachem przykładowo ze względu na posiadane zwierzęta, lub też z powodu wilgoci. Dla nich świece zapachowe są dobrym pomysłem, ponieważ mogą chociaż częściowo zamaskować tego rodzaju zapachy. Kiedy będziemy chcieli wybrać odpowiednią świeczkę musimy wiedzieć że istnienie bardzo wiele różnych świec, różnią się one nie tylko wyglądem czy też wielkością, ale także mogą posiadać ogromną ilość zapachów. Znajdziemy w nich także różne rodzaje wosków, zapachów, czy też knotów, nie każdy zdaje sobie sprawę że knoty świec z metalowym rdzeniem mogą zawierać ołów i inne metale, więc szukaj świec z bawełnianym papierem, bawełną lub drewnem knoty. Typowe rodzaje wosków to obecnie sojowy, wosk pszczeli, parafina, kokos oraz oczywiście mieszanki powyższych. Czym charakteryzują się świece zapachowe?

Istnieją różnice w sposobie, i tempie spalania poszczególnych rodzajów wosków.

Jeśli chodzi o czasy palenia, najdłuższy czas świecą są świece z wosku pszczelego, a następnie czysty wosk sojowy, a następnie mieszanki i parafiny. Ze względu na wysoką temperaturę spalania wosk pszczeli może być trudny w obróbce, dlatego większość mniejszych firm wybiera wosk sojowy lub mieszankę wosku sojowego. Inną rzeczą do rozważenia jest to, jak pachnie świeca zwykle za odpowiadają za to olejki zapachowe i olejki eteryczne. Wysokiej jakości świece posiadają w składzie dobre woski Yankee Candle to znana firma, która oferuje wysokiej jakości świeczki zapachowe. Do wyboru mamy na prawdę bardzo dużą ilość zapachów, a także możemy wybrać wielkość i czas świecenia.

Zamieszczono w: Dom