Kwiat Bromelia

Bromeliad bardzo lubi opryskiwanie latem. Jego rola jest ważna, ponieważ przez ujście kwiatu następuje częściowe wchłanianie składników odżywczych. Nie celowo napełniaj wylotu wodą. Z tego będzie gnić, co spowoduje śmierć rośliny. Wystarczy lekko posypać liście wodą. Rozpylanie należy przerwać, gdy temperatura otoczenia spadnie do + 18 ° C. Raz w miesiącu zaleca się czyszczenie wylotu kwiatów.

Wskaźnik wilgotności, w którym znajduje się bromelia, nie powinien być niższy niż 70%. W przypadku naruszenia podejmowane są pilne środki w celu zwiększenia wilgotności. Wykonaj następujące czynności: spryskaj wodą roślinę pistoletem natryskowym. Lub zainstaluj dodatkowy pojemnik z płynem w pobliżu doniczki.

Niewątpliwie wypadek i mokra piaskownica pomogą ocalić pokój przed niepożądaną suchością. Jak każda roślina, Bromelia otrzymuje tlen przez liście, dlatego tak ważne jest utrzymanie ich w czystości. Wystarczy jedno ścieranie na tydzień, aby zapobiec głodowaniu kwiatu przez tlen.

Najlepszy opatrunek

  • Do nawożenia stosuje się nawozy płynne, specjalnie zaprojektowane do roślin kwitnących w pomieszczeniach.
  • Opatrunek korzeniowy polega na podlewaniu ziemi wokół kwiat bromelia, dolistnego – jest to rozpylanie rozcieńczonego nawozu na liście i rozetę bromelia.
  • Często 1 raz na dekadę górny opatrunek przeprowadza się latem i w okresie kwitnienia. Reszta czasu – 1 raz na 2 miesiące.

Zazwyczaj kwitnienie bromelia rozpoczyna się latem. Kwiatostan jest zwykle nazywany zmodyfikowanymi górnymi liśćmi, które uzupełniają kwiaty, które są bardzo niepozorne z wyglądu.

Za pomocą jednej małej sztuczki możesz przyspieszyć początek kwitnienia bromelia. W tym celu garnek bromeliady umieszcza się w dużej plastikowej torbie, a obok niej talerz jabłek. Za pomocą tej metody wystarczy dziesięć dni, aby stymulować roślinę do kwitnienia nieco wcześniej.

Sekret tkwi w etylenie produkowanym przez jabłka. Pod jego wpływem bromeliada „myli” wszystkie okresy kwitnienia. Kwitnąca roślina nie wymaga zwiększonej uwagi. Konieczne jest jedynie opanowanie, aby światło i wilgoć były w wystarczających ilościach. Wtedy gwarantowane będzie kwitnienie od 3 tygodni do 2 miesięcy. Bromelia ma jedną cechę: kwitnie tylko raz w życiu. Umierając, rozeta pozostawia liczne dzieci, które są materiałem hodowlanym tej tropicanki.

Na naszej stronie internetowej możesz zamówić prezenty online z dostawa w całej Polsce