Firany czy rolety w kuchni? Na co postawić?

Wiele pań odchodzi od firan w kuchni na rzecz rolet. Czy jest to praktyczniejsze rozwiązanie? Czy spełnia oczekiwania domowników? Pora to sprawdzić i porównać oba rozwiązania!

Tradycjonalistki z pewnością postawią na firanki w kuchni, które nadadzą pomieszczeniu klasy i będą bardzo stylowe. Bez wątpienia jest to sprawdzone rozwiązanie, które dodaje całości przytulności. Wiele osób decyduje się również na zakup rolet, w zamian za firany. Jest to dość nowoczesne podejście, ponieważ raczej nie dekoruje pomieszczenia. Jest to element bardziej praktyczny, niż ozdobny.

Firanki czy rolety?

Odwieczne pytanie, czyli firany czy rolety? Firany kuchenne to bez wątpienia propozycja dla osób, które cenią sobie ciepłe wnętrza. Jest to dość praktyczne rozwiązanie, które nie tylko stanowi piękną dekorację, ale również jest funkcjonalne. Odpowiednio dobrane firany będą chronić domowników przed wzrokiem przechodniów, a także sąsiadów. Podczas gotowania będziesz czuła się w pełni swobodnie. Ponadto firany pozwolą Ci na zapewnienie odpowiedniej dekoracji całego pomieszczenia. Możesz je dowolnie upinać przy pomocy ozdobnych klamr, a dzięki temu zmieniać wystrój według własnego nastroju. Warto wybrać raczej krótkie firany, które nie będą Ci przeszkadzały podczas wykonywania codziennych czynności. Bez wątpienia jest to dobre rozwiązanie dla kuchni, ponieważ firany do kuchni z gipiurą możesz w bardzo łatwy sposób wyprać. Spory wybór znajdziesz w sklepie internetowym Romanetka, zatem warto go odwiedzić. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku rolet. Jest to rozwiązanie, które nie ma stanowić ozdoby, za to jest bardzo funkcjonalne. Rolety w każdym momencie możesz zasłonić, zatem ochronisz się przed nadmiernymi promieniami słonecznymi. Nie da się ukryć, że rolety doskonale sprawdzają się również nocą, kiedy w kuchni świeci się światło, a nam zależy na tym, żeby nikt z ulicy nie zaglądał do naszego domu. Niestety, w tym przypadku trudności mogą pojawić się podczas prania. Rolety dość trudno się czyści. Zdecydowanie trudniej niż firany, które wystarczy wrzucić do pralki. Oczywiście na rynku jest dostępnych sporo wariantów kolorystycznych rolet. Wybór w tym przypadku należy wyłącznie do Ciebie. Wiele osób decyduje się na połączenie obu wariantów w zestawie firany + rolety. Wtedy zestaw zyskuje zarówno na ogólnym wyglądzie, jak i funkcjonalności. Ważne jest to, żeby w odpowiedni sposób dobrać kolory i wzory do stylu posiadanej kuchni.

Zamieszczono w: Dom