Opłat we Francji nie da się podać bez konkretnego podania miejsca gdzie jedziemy. Moza tylko powiedzieć, że koszt przejechania długich tras może jednorazowo kosztować sto złotych.
We Francji płacimy nie tylko za przejechanie po drodze, ale również za mosty czy tunele, a zatem trzeba skorzystać ze strony z wyliczeniami gdzie to wszystko się znajduje. W Niemczech autostrady są bezpłatne pod warunkiem, że nasz samochód nie przekracza dopuszczalnej masy 7,5 tony. Warto uwzględnić to, że płaci się za przejazd tunelami i tutaj dla osobowych aut wynosi to od 1,7 do 4,1 euro. Na Węgrzech wykupuje się winiety na 10i 30 dni oraz na rok. Samochody powyżej 3,5 tony płacą od 5950 forintów do nawet 42980 forintów. Na terenie Czech również obowiązują winiety i za 10 dni zapłacimy w granicach 310 koron. Ceny się zmieniają z każdym rokiem, dlatego warto na bieżąco to sprawdzać żeby wiedzieć, czego się spodziewać. Tym bardziej, jeśli ktoś jedzie większym zestawem. Na szczęście jest Internet i w razie problemów i potrzeb można tam zerknąć i uzyskać wszystkie akuratne dane dotyczące opłat na autostradach w całej Europie.
Zwrot podatku VAT
Jeśli przejeżdżamy przez autostrady płatne to warto zabierać ze sobą paragony, bo można później odliczyć od tego Vat. Dotyczy to firm, które są płatnikami Vat, bo tylko one się do tego kwalifikują. Wszystkie koszty, jakie ponosimy na firmę w obcym kraju można odliczać, dlatego warto wszystkie paragony zbierać i później to wszystko podliczyć i złożyć wniosek. W ten sposób przy dużych wydatkach poza granicami można uzyskać od tego państwa spory zwrot pieniędzy i będzie nam się to naprawdę bardzo opłacał. Warto korzystać z takiej okazji i nie dawać zarobić innym naszym kosztem tym bardziej, że rozliczenie podatku z Holandii to nie jest trudne zadanie do wykonania. Im więcej tankujemy tym więcej odzyskamy. Jeśli nie wiemy jak zabrać się za wyliczenia i wypełnianie dokumentów to warto polegać na firmie, która jest na to wszystko o wiele lepiej przygotowywana.