Co zrobić z gruzem po remoncie?

Prowadząc prace remontowe musimy liczyć się z dużej z dużą ilością odpadów, gruzu, płytek, cegieł, betonu oraz zbrojeń.

Oczywiście jesteśmy zobowiązani aby wywieźć tego rodzaju odpady do odpowiedniego punktu, obecnie możemy także skorzystać z usług firm które wynajmują kontenery na odpady tego typu. Możemy wynająć różnej wielkości kontenery, przykładowo od 2 do 10 m3, dzięki którym zmieścimy dużą ilość odpadów.

Co zrobić z gruzem po remoncie?

Wywóz gruzu po remoncie

Firmy realizujące tego rodzaju usługi przywożą kontener na miejsce, pozostawiają go na czas prowadzenia prac remontowych, następnie odbierają go, a gruz trafia do recyklingu. Warto zwrócić uwagę iż wiele odpadów poremontowych może zostać wykorzystanych ponownie, mogą być to kawałki cegieł czy betonu. W tego typu odpadach znajdą się także elementy metalowe, przykładowo druty zbrojeniowe, dodatkowo często gruz zmieszany jest także z elementami drewnianymi. Firmy odbierające tego typu odpady posiadają maszyny które pozwalają na recykling, posegregowanie gruzu po rozbiórce.

Dzięki temu część gruzu trafi ponownie na plac budowy jako materiał, z pewnością może być to beton czy też kawałki cegieł, natomiast elementy metalowe na trafią do huty. Warto zwrócić uwagę iż dzięki temu zadbamy o środowisko, wywóz tego rodzaju odpadów w miejscach do tego nie przeznaczonym może grozić wysokim mandatem, dlatego warto skorzystać z usług firmy która wynajmują kontenery. Cena wywozu kontenera może być różna ze względu na jakość, ilość odpadów. Może może być to przykładowo gruz ceglany z betonem, który będzie inaczej klasyfikowany niż przykładowo gruz, gdzie cegła czy beton jest zmieszany z drewnem i metalem który trzeba odpowiednio posegregować.

Z pewnością w każdym mieście działają firmy które mogą podstawić kontener, a następnie zabrać załadowany. Realizują one często wywóz różnego rodzaju odpadów nie tylko wywoz gruzu wroclaw jest miastem gdzie możemy wynajmować wiele różnych kontenerów w zależności od naszych potrzeb.