Uber to popularna i wciąż rozwijająca się platforma, obecna we wszystkich większych miastach Polski. Dzięki niej można korzystać z najtańszych i najbardziej komfortowych opcji podróżowania, oferowanych przez zarejestrowanych kierowców, a będąc jednym z kierowców zapewnić sobie dodatkowy dochód. Uber Jest najczęściej wybieraną opcją przemieszczania się po mieście i jednocześnie możliwością ciekawej pracy dla kierowców.
Wymagania względem kierowcy Ubera
Jeśli ktoś zastanawia się nad tym jak zostać kierowcą Uber, odpowiadamy – wymagane jest minimum formalności. Na początek wystarczy smartfon do zainstalowania aplikacji oraz adres e-mail do potwierdzenia rejestracji.
Po złożeniu odpowiednich oświadczeń i założeniu profilu kierowcy trzeba dostarczyć kopię kilku dokumentów:
– ważny dowód tożsamości potwierdzający ukończenie 20 roku życia,
– ważne prawo jazdy uzyskane minimum rok wcześniej,
– zaświadczenie o niekaralności,
– potwierdzenie badań lekarskich i psychologicznych niezbędnych do prowadzenia pojazdu.
Aby korzystać z własnego auta, dodatkowo wymagane są:
– dowód rejestracyjny samochodu z ważnym przeglądem technicznym oraz adnotacją TAXI,
– potwierdzenie posiadania ubezpieczenia OC auta,
– spełnienie wymagań dotyczących pojazdu określonych przez firmę Uber.
Po spełnieniu wszystkich formalności można rozpocząć świadczenie usług. Od zaangażowania i chęci pracy będzie zależała wysokość kwoty, która będzie wpływała na konto.
Ile zarabia kierowca Ubera?
Praca kierowcy Ubera jest dobrym sposobem na dodatkowy zarobek bez konieczności zatrudniania się na etacie oraz ciekawym zajęciem dla wszystkich tych, którzy cenią sobie swobodę i elastyczny grafik w pracy. Praca w Uberze to proste zasady współpracy i możliwość atrakcyjnego, terminowego wynagrodzenia.
To, ile zarabia kierowca na uberze, jest wartością zależną – od dnia, stawki oraz tego czy kurs wykonuje w święto, czy w tygodniu. Średnia wysokość zarobków takiego kierowcy to ok. 1800 złotych miesięcznie, ale ta kwota dotyczy głównie pracowników, którzy spędzają w aucie poniżej 20 godzin tygodniowo. Realnie wysokość zarobków jest zależna od ilości przepracowanych godzin, więc wynagrodzenie może być dużo większe. Przykładowo, kierowca pracujący w wymiarze pełnego etatu, czyli 40 godzin w tygodniu, jest w stanie zarobić nawet do 8000 złotych miesięcznie.
Najlepsze wyniki osiągną osoby, dla których praca kierowcy stanowi podstawowe źródło dochodu niż te traktujące je jako dodatek do pensji. Zarobki zależą nie tylko od ilości godzin spędzonych za kierownicą, ale także od dnia tygodnia, pory i obowiązującej stawki. Według danych zebranych przez firmę kierowca jest w stanie zarobić nawet 40 złotych na godzinę i uzyskać ok. 3000 złotych w ciągu tygodnia pracy. Takim sposobem można zarobić nawet 12000 złotych miesięcznie.
Dodatkowymi możliwościami dla kierowców są premie motywacyjne – nawet 250 złotych tygodniowo, w nagrodę za 50 wykonanych kursów, oraz napiwki, którymi zadowoleni klienci mogą nagrodzić kierowcę po zakończeniu przejazdu.
Należy pamiętać, że od kwoty uzyskanej z realizacji kursów trzeba odjąć koszty utrzymania i ubezpieczenia samochodu oraz paliwa, a także koszty prowadzenia działalności, jeśli nie jest to współpraca, w której pośredniczy OnlyGo. Decydując się na współpracę zamiast własnej działalności, opłaty są znacznie niższe – wynoszą jedynie 50 złotych tygodniowo, bez względu na wysokość zarobków i dotyczą tylko tych dni, które kierowca spędza za kółkiem. Za dni wolne nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty.