Wygraj wojnę z alergiami dzięki tym prostym rozwiązaniom

Czasami trudno jest stwierdzić, czy objawy alergii są spowodowane przez przeziębienie, czy wyzwalacze alergii, takie jak sierść zwierząt domowych i pyłki.

Pierwszym krokiem do ustalenia, czy masz jakiekolwiek alergie, jest wykonanie testu na alergię. Dowiedz się więcej o radzeniu sobie z alergiami dzięki tym wskazówkom.Monitoruj prognozy pylenia i odpowiednio planuj. Jeśli masz dostęp do Internetu, wiele popularnych witryn z prognozami pogody ma sekcję poświęconą prognozom alergii, w tym zarówno jakości powietrza, jak i liczbie pyłków. W dni, w których liczba będzie wysoka, miej zamknięte okna i ogranicz czas na zewnątrz.Jeśli cierpisz na jakąkolwiek alergię, pamiętaj o utrzymywaniu filtrów powietrza i kanałów powietrza w czystości przez cały rok. Będą zawierać cząsteczki wywołujące alergie, takie jak pyłki, i mogą je recyrkulować w powietrzu do oddychania. Kilka razy w roku wyjmij je i wyczyść zgodnie z zaleceniami producenta.Zrób trochę dochodzenia. Wiele osób cierpi na alergie i nie zna przyczyny. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby pomóc, jest próba zidentyfikowania alergenu powodującego objawy. Staraj się prowadzić dziennik, kiedy masz objawy, abyś mógł dowiedzieć się, co jest przyczyną twoich alergii.Ilość łupieżu i sierści zwierząt domowych wytwarzanych przez psy i koty w domu jest ogromna i kończy się na dywanie, na meblach i w powietrzu. W większości przypadków samo odkurzanie lub odkurzanie nie wystarczy, aby usunąć wystarczającą ilość alergenów zwierząt domowych, aby dom był odpowiedni dla osób uczulonych na te zwierzęta. Nawet w przypadku zastrzyków dla alergików ten rodzaj alergii najlepiej radzi sobie z trzymaniem zwierzęcia na zewnątrz przez większość czasu.Przy tak dużej liczbie alergenów w powietrzu może być trudno wskazać najbardziej prawdopodobnego winowajcę objawów alergicznych. Większość ludzi po prostu zakłada, że ​​to pyłek jest winny. Właściwie może to być wszystko, od nawozu do trawników po lokalną przyrodę i rodzime rośliny. Info Serwis - Solidna paczka informacji z kraju

W takich przypadkach łatwo jest zniechęcić się, gdy doświadcza się reakcji alergicznej nawet w dni z niską liczbą pyłków.

Test alergiczny może pomóc w zrozumieniu objawów.Jeśli mieszkasz w zachodniej części Stanów Zjednoczonych, być może zauważyłeś, że wielu architektów krajobrazu używa drzew oliwnych jako dekoracji krajobrazu. Niestety drzewa te produkują ogromne ilości pyłku. Nauka rozpoznawania tego drzewa pomoże Ci przygotować się do ochrony przed jego właściwościami wywołującymi alergie. W wielu przypadkach wszystko, co jest konieczne do wyeliminowania problemów z pyłkami, to skierowanie węża w stronę drzewa przez krótki okres dziennie.Dokładnie i regularnie sprzątaj swój dom. Odkurzaj co najmniej dwa razy w tygodniu i równie często odkurzaj. Pamiętaj, aby nosić maskę i rękawiczki, aby uniknąć podrażnień spowodowanych kurzem lub używanymi chemikaliami czyszczącymi. Używaj specjalnych narzędzi czyszczących dla alergików, takich jak odkurzacz z filtrem HEPA.Jeśli wybierasz się na zewnątrz, gdy sezon alergiczny jest w pełni, noś okulary przeciwsłoneczne. Okulary przeciwsłoneczne zapobiegają przedostawaniu się pyłków i innych wyzwalaczy alergii do oczu. Około godziny przed wyjściem na zewnątrz zakropl krople do oczu. Zapobiegnie to zaczerwienieniu oczu, gdy jesteś na zewnątrz.Bieganie po okolicy może sprawić, że poczujesz się cudownie i żywa, ale pyłki i zarodniki w powietrzu mogą szybko zepsuć to doświadczenie. Jest to szczególnie ważne, jeśli jesteś już zmęczony lub niedawno dochodzisz do siebie po chorobie. W odpowiedzi na te stany twój układ odpornościowy jest osłabiony, co znacznie zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia ostrej reakcji alergicznej na alergeny.Unikaj bałaganu, zwłaszcza w sypialni. Jeśli cierpisz na alergie, powinieneś starać się, aby sypialnia była jak najbardziej wolna od bałaganu. Ponieważ prawdopodobnie spędzasz w łóżku od sześciu do dziesięciu godzin dziennie, ważne jest, aby ten obszar był jak najbardziej wolny od alergenów. Im mniej bałaganu, tym mniej jest miejsc, w których może osiąść kurz i inne czynniki drażniące.Jak wspomniano na początku artykułu, łatwiej jest poradzić sobie z objawami alergicznymi, jeśli wiesz, co je powoduje. Unikanie wyzwalaczy tak bardzo, jak to możliwe, może zmniejszyć swędzenie gardła i katar, które często pochodzą z tych wyzwalaczy. Zapamiętaj wskazówki zawarte w tym artykule, aby skutecznie radzić sobie z alergiami.