Stolica Japonii ma wiele niezwykłych atrakcji

Stolica Japonii, Tokio, jest dużym, energicznym i niesamowitym celem podróży.

W najbardziej zaludnionym mieście na świecie możesz zwiedzać świątynie, skosztować niezliczonych japońskich przysmaków kulinarnych i robić zakupy w największych i najbardziej niezwykłych centrach handlowych na świecie. Mając tak wiele do zrobienia, zobaczenia i odkrycia w Tokio, planowanie własnej trasy zwiedzania może być przytłaczające. Możesz to sobie nieco uprościć, trzymając się najważniejszych atrakcji turystycznych w Tokio. Podróżni, którzy lubią mieszać się z ludźmi, pokochają Tokio. Obszar metropolitalny stolicy Japonii jest najbardziej zaludniony na świecie. Od oglądania wiosennych kwiatów wiśni w tradycyjnych ogrodach po targ rybny w Tuskiji, Tokio łączy sprytnie starożytność z nowymi doznaniami, od zwiedzania świątyń po bary karaoke czy tematyczne kawiarnie. Od małych świątyń przy ulicach po ogromne świątynie, Tokio jest wypełnione po brzegi starożytnymi pamiątkami o duchowym i kulturowym dziedzictwie.

Dobrze znana cecha świątyń Shinto w całej Japonii, to tysiące małych drewnianych klocków ema zwisających z ogrodzeń i ścian kapliczek.

Odwiedzający z całego świata mogą złożyć ofiarę i napisać modlitwę lub życzenie na ema, które są widziane przez duchy lub kami. Przy tak wielu niesamowitych rzeczach do zrobienia w Japonii, jest to wyjątkowa okazja, aby zastanowić się nad swoimi wrażeniami z podróży i chcieć wrócić po więcej. Kwatery świątynne i noclegi w świątyniach są idealne na jednodniowe wycieczki pielgrzymów i dla ciekawskich podróżników. Podczas gdy odwiedzający zawsze muszą szanować świętą przestrzeń świątyni, mnisi bardzo zachęcają podróżnych do uczestnictwa w czynnościach świątynnych, takich jak modlitwa i medytacja. Niewiele świątyń oferuje takie zakwaterowanie, ale dzięki temu ciekawe i niedrogie miejsce noclegowe w japońskiej świątyni w planie Tokio wycieczka jest niezwykłym doświadczeniem. Wiele dzielnic w centrum Tokio słynie z ogromnej liczby sklepów z elektroniką i mnóstwa japońskiej mangi. Warto je odwiedzić, aby lepiej zrozumieć japońską kulturę technologiczną.