Badania dopuszczające pojazd do ruchu

Auto które ma legalnie poruszać się po naszych drogach musi przejść przegląd rejestracyjny, jest to przegląd obowiązkowy, podczas którego diagnosta potwierdzi iż auto jest sprawne, spełnia wymogi przepisów ruchu drogowego.

Oczywiście jest to badanie techniczne, które wykonuje się w specjalnych autoryzowanych serwisach. W przypadku kiedy kupujemy nowe auto w salonie wówczas ma już ono przegląd, jest dopuszczone do ruchu. Następne przegląd rejestracyjny należy wykonać po trzech latach, kolejny po dwóch lat, następne przeglądy będziemy wykonywali już co roku.

Badania dopuszczające pojazd do ruchu

Na czym polega przegląd rejestracyjny?

Jedynym odstępstwem są samochody wyposażone w instalacje LPG, które od samego początku powinny być sprawdzane co roku. Oczywiście przeglądy tego typu powinienem wykonywać diagności, którzy posiadają odpowiednie uprawnienia, certyfikaty. Z pewnością doświadczony mechanik będzie wiedział jakie elementy samochodu należy skontrolować. W przypadku przeglądu rejestracyjnego należy sprawdzić numer VIN, zidentyfikować pojazd, sprawdzić zgodność dokumentów ze stanem faktycznym. Oczywiście kontrolowane jest wyposażenie dodatkowe, każdy samochód powinien posiadać trójkąt też gaśnicę. Sprawdzane są także wszystkie układy oraz podzespoły, które odpowiadają za nasze bezpieczeństwo, sprawiają także iż nasze auto jest ekologiczne.

W tym przypadku odbywa się przegląd układu wydechowego, sprawdzona jest emisja spalin, dodatkowo także mechanik sprawdza czy rura wydechowa, katalizator są prawidłowo zamontowane, czy nie posiadają oznak korozji. Niekiedy może się okazać iż nasza rura wydechowa nadaje się do wymiany. Oczywiście jednym z ważnych elementów kontroli pojazdu jest oświetlenie, w tym przypadku światła powinny być ustawione w taki sposób aby nie oślepiały kierowców, którzy jadą z naprzeciwka. Do przeglądu świateł wykorzystuje się odpowiednie urządzenia, które pozwalają na szybkie ustawienie na prawidłowej wysokości.

Dodatkowo sprawdzane są także hamulce, wszystkie elementy odpowiadające za bezpieczeństwo a także cały układ zawieszenia. W ten sposób można wykonać cały przegląd rejestracyjny Lublin jest miastem gdzie możemy wykonać przeglądy pojazdów sprowadzonych z zagranicy, które będziemy chcieli zarejestrować w naszym kraju. Wówczas należy wykonać przegląd rejestracyjny w odpowiednim serwisie uprawnionym do tego rodzaju przeglądów.

Zamieszczono w: Blog