Rozwiązania bezkluczkowe do aut

Nowoczesne systemy bezkluczykowe. Istnieją dwa sposoby uruchomienia silnika w tym pojeździe: za pomocą nadajnika lub wyłącznika zapłonu (przycisk Start). Samochód ma blokadę zapłonu, do której można włożyć zarówno nadajnik, jak i wyłącznik zapłonu.

Zapewnia to takie same funkcje jak standardowa blokada zapłonu. Podczas używania wyłącznika zapłonu można go pozostawić w stacyjce. Aby silnik mógł się uruchomić, wystarczy wykrycie w pojeździe autoryzowanego nadajnika. Ta forma blokady zapłonu różni się od standardowej blokady zapłonu tym, że nie trzeba przekręcać kluczyka – nadajnik lub wyłącznik zapłonu wystarczy wcisnąć do blokady zapłonu. W pojazdach z manualną skrzynią biegów silnik można uruchomić tylko po naciśnięciu pedału sprzęgła. W pojazdach z automatyczną skrzynią biegów pedał hamulca musi być wciśnięty. W pojazdach z silnikiem Diesla funkcja podgrzewania działa podobnie jak w przypadku konwencjonalnej blokady zapłonu. Po włączeniu zapłonu zaczekaj, aż zgaśnie lampka podgrzewacza przed uruchomieniem silnika. Nie należy wciskać wyłącznika zapłonu w położenie rozruchu silnika, dopóki tak się nie stanie. Aby wyłączyć silnik, wyłącznik zapłonu należy ponownie wcisnąć do końca w stacyjkę. Po zwolnieniu automatycznie przeskakuje do pozycji zapłon włączony. Wyciągnij go do następnej pozycji, aby wyłączyć zapłon. Inną różnicą między nadajnikiem a wyłącznikiem zapłonu jest to, że nadajnik można po prostu wyciągnąć z blokady zapłonu, podczas gdy wyłącznik zapłonu jest zablokowany i można go wyjąć dopiero po odblokowaniu.

Aby odblokować wyłącznik zapłonu, wyciągnij go z blokady zapłonu do położenia krańcowego. Naciśnij przełącznik odblokowujący na spodzie wyłącznika zapłonu, a następnie wyciągnij go, zabezpieczenie auta polega także na odpowiednim przechowywaniu pilota. Przestępstwo polegające na kradzieży na walizkę ma miejsce, gdy pewien rodzaj specjalistycznego sprzętu elektronicznego przechwytuje sygnał z kluczyka i przesyła go do odbiornika, który ma ktoś stojący obok samochodu. Samochody bezkluczykowe umożliwiają kierowcy odblokowanie i uruchomienie samochodu z kluczykiem w kieszeni. W samochodzie kierowca może nacisnąć przycisk, aby uruchomić silnik. Trzymaj kluczyki do samochodu w bezpiecznym miejscu – użyj etui blokującego