Proste sposoby na uzyskanie niedrogiego ubezpieczenia

Do tej pory nie udało Ci się znaleźć rzetelnych i rzetelnych informacji o ubezpieczeniach.

Jednak teraz znalazłeś odpowiedni zasób, bez względu na to, czy jesteś weteranem w tym temacie, czy kimś, kto dopiero zaczyna. W tym artykule znajdziesz wiele wskazówek i informacji, które pomogą Ci lepiej zrozumieć zasady ubezpieczenia.Upewnij się, że masz fotograficzne dowody wszystkich ważnych rzeczy. Zapewni to, że będziesz w stanie uczciwie i dokładnie domagać się od swojej firmy ubezpieczeniowej tego, co straciłeś. Jeśli tego nie zrobiłeś, poproś przyjaciół i rodzinę o zdjęcia, które mogą zawierać rzeczy w tle.Prowadź pisemny dziennik każdej rozmowy, którą prowadzisz z firmą ubezpieczeniową, w tym datę, godzinę i długość rozmowy. Zapewni to, że ty i firma ubezpieczeniowa jesteście na tej samej stronie na temat tego, co zostało powiedziane. Zapisanie tych informacji może również pomóc w osiągnięciu ugody w przypadku niewłaściwego postępowania ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego.Rozstrzygając roszczenie z firmą ubezpieczeniową, dowiedz się, jak i kiedy otrzymasz wypłatę. Wiele polis ubezpieczeniowych jest opracowanych na podstawie „rzeczywistej wartości pieniężnej”, co oznacza, że ​​Twoje roszczenie może zostać wypłacone dopiero po zakończeniu napraw lub zakupie części zamiennych. Jeśli w pierwszej kolejności potrzebowałeś gotówki, aby sfinansować te zakupy, możesz nie mieć szczęścia.Aby upewnić się, że Twoje ubezpieczenie zapewnia ochronę, za którą płacisz, upewnij się, że rozmawiasz ze swoim agentem podczas dokonywania dużych zakupów. Większość polis ma ograniczenia dotyczące pojedynczego elementu. Jeśli kupisz nowy pierścionek o wartości 5000 USD, być może będziesz musiał dodać adnotację, aby w pełni go pokryć.Warto rozważyć wykupienie ubezpieczenia najemcy swojego mieszkania. Proste sposoby na uzyskanie niedrogiego ubezpieczenia

Z pewnością posiadasz kosztowności i inne rzeczy osobiste, które musiałbyś wymienić na własny koszt, gdyby coś im się stało.

W takim przypadku powinieneś wykupić polisę majątkową, która pokryje Twoje mienie i kosztowności.Aby uzyskać najlepsze stawki ubezpieczenia, często opłaca się połączyć wszystkie polisy w ramach jednej firmy. Jednak nie zakładaj automatycznie, że byłaby to najtańsza trasa. Czasami zniżka dla wielu polis jest mniejsza niż w przypadku posiadania oddzielnych polis z różnymi firmami.Upewnij się, że czerpiesz jak najwięcej z roszczenia ubezpieczeniowego, niezwłocznie zgłaszając roszczenie. Jeśli Twoja firma ubezpieczeniowa poprosi Cię o dodatkowe informacje, odpowiedz na ich prośbę tak szybko i wyczerpująco, jak to możliwe. Jeśli poproszą Cię o informacje, których nie powinieneś ich podawać, poinformuj ich o tym w szybkim, uprzejmym liście.Jeśli musisz złożyć wniosek, przechowywanie kopii dokumentów i notatek z rozmów pomoże rozwiązać wszelkie problemy w tym procesie. Śledź każdy kontakt, który masz z likwidatorem lub firmą ubezpieczeniową. W ten sposób masz zarejestrowany harmonogram swojego roszczenia. Dalsze listy lub e-maile mogą otrzymać pisemne potwierdzenie tego, co zostało omówione lub postanowione podczas rozmowy.Zaoszczędź na wszystkich polisach ubezpieczeniowych dzięki wielu zniżkom na polisy. Jeśli masz oddzielne ubezpieczenie domu, życia, samochodu i ubezpieczenia zdrowotnego, warto sprawdzić w każdej ze swoich firm wycenę innych rodzajów polis. Wiele firm ubezpieczeniowych oferuje zniżkę, jeśli masz przy sobie kilka polis.Jest wiele do nauczenia się o ubezpieczeniach. Mamy nadzieję, że ten uproszczony przegląd zapewnił jasne zrozumienie. Dostarczone informacje dodatkowo utrwalą to, co już wiesz lub pozwolą Ci zastosować swoją wiedzę w sposób, którego nigdy wcześniej nie rozważałeś.

Zamieszczono w: Blog