Posiadanie konta osobistego ma wiele korzyści dla użytkownika

Banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe mogą pomóc w uzyskaniu dostępu do kredytu na zakup domu, samochodu, uzyskania pożyczki studenckiej lub osobistej.

Jednak banki zazwyczaj faworyzują swoich obecnych klientów, zwłaszcza tych, którzy dobrze zarządzają swoimi pieniędzmi i posiadają w ich oddziałach konta osobiste lub oszczędnościowe. Ponadto chodzenie do małych pożyczkodawców, którzy szybko pożyczają gotówkę, tak zwane chwilówki, może być dość kosztowne, ponieważ pobierają oni dodatkowe opłaty za pożyczkę i mają wysokie stopy procentowe. Ciężko jest później taką pożyczkę spłacić, dlatego lepiej starać się o kredyt w swoim własnym banku, jeśli jest to możliwe. Chociaż konta bankowe są preferowane w stosunku do przechowywania gotówki w inny sposób, banki będą również pobierać opłaty za prowadzenie konta, o których powinieneś wiedzieć. Na przykład banki naliczą opłaty, jeśli użyjesz karty debetowej w bankomacie, który nie należy do nich. Ponadto, w zależności od rodzaju posiadanego konta, musisz utrzymywać minimalne saldo określonej kwoty, aby uniknąć obciążenia. Zawsze najlepiej jest rozejrzeć się za najlepszymi ofertami prowadzenia konta, który odpowiada twoim potrzebom. Konto osobiste to podstawowe narzędzie do zarządzania swoimi własnymi finansami. Posiadanie konta osobistego ma wiele korzyści dla użytkownika

Jeśli jesteś zatrudniony, prawdopodobnie otrzymasz wypłatę właśnie na konto bankowe.

Posiadanie konta bankowego często oznacza bezpieczne miejsce do przechowywania pieniędzy. Zapewnia również łatwy dostęp do pieniędzy za pomocą przelewów, zleceń zapłaty lub karty debetowej. Posiadając konto bankowe nie musisz stale nosić przy sobie gotówki, a karta zapewnia wygodny sposób płacenia za zakupy i usługi w wielu miejscach. Posiadanie konta bankowego zwiększy również twoje szanse na uzyskanie kredytu. Zanim zdecydujesz się na konto w banku, przeczytaj ranking kont osobistych. Jeśli potrzebujesz pożyczki, kredytu samochodowego, studenckiego lub hipotecznego, masz większe szanse na uzyskanie zgody, jeśli jesteś już klientem banku. Posiadanie konta bankowego, oprócz uzyskania zgody na pożyczkę w banku, może zwiększyć twoje szanse na uzyskanie finansowania w innym miejscu. Jeśli masz rachunek bieżący lub oszczędnościowy, pod uwagę zostanie wzięty stan tych kont i historia finansowania.