Pomoc w przypadku windykacji przedsiębiorstwa

Część firm z branży gastronomicznej czy też hotelarskiej mogła popaść w problemy finansowe związane z zawieszeniem działalności co spowodowane było sytuacją z epidemią koronawirusa.

W związku z tym część firm mogło utracić płynność finansową, wówczas pojawiły się różnego rodzaju problemy. Jeżeli firma posiadała kredyt w banku, leasing wówczas mogły nastąpić problemy ze spłatą. Bank widząc iż kredyt nie jest spłacany może wystąpić na drogę sądową, gdzie zasadzona może zostać windykacja długu.

Pomoc w przypadku windykacji przedsiębiorstwa

Jakie usługi świadczy kancelaria antywindykacyjna?

Oczywiście windykacja byłaby bardzo niekorzystna dla firmy, w niektórych przypadkach mogłaby prowadzić nawet do upadku przedsiębiorstwa. Dlatego też należy w tym momencie dołożyć wszelkich starań aby załatwić sprawę polubownie, niekiedy można negocjować z bankiem. Jednak przedsiębiorcy nie zawsze wiedzą jak się do tego zabrać, w jaki sposób prowadzić skuteczne negocjacje. Dlatego też można wynająć specjalną kancelarię antywindykacyjną która zajmuje się tego rodzaju sprawami. Może ona pomóc nam na wszelkich etapach negocjacji, dodatkowo także spróbować wydłużyć czas procesu windykacyjnego.

W tym czasie firma może odzyskać dobrą kondycję finansową, wpłacić wszelkiego rodzaju zaległości oraz zacząć spłacać bieżące raty kredytu. Z pewnością może to pozwolić na uniknięcie wielu nieprzyjemności, zwłaszcza iż windykatorzy nie zawsze są uczciwi, mogą działać na niekorzyść przedsiębiorcy. Naturalnie powinniśmy zwrócić się o pomoc jak najwcześniej, jeżeli tylko zdamy sobie sprawę iż nasza sytuacja finansowa nie pozwoli na spłatę zadłużenia wówczas należy poszukać profesjonalnej pomocy.

Naturalnie firmy antywindykacyjne mogą doradzać nam w zakresie prawa, pomogą przykładowo w restrukturyzacji kapitałowej dłużnika, dzięki czemu możemy wiele zyskać. Tego rodzaju usługi prowadzi Kancelaria Antywindykacyjna TM – pomoc w oddłużaniu z pewnością może być potrzebna w przypadku wielu przedsiębiorców którzy nie mogą spłacać należności w stosunku do banków, urzędu skarbowego czy też zakładu ubezpieczeń społecznych.