Moringa to nie tylko suplement diety, ale również olej

Ciekawą korzyścią z moringi są tłoczone nasiona drzew, które zapewniają niesamowity olej. Przewyższa on nawet bardzo cenioną oliwę z oliwek i jest również znany z bogatych składników odżywczych.

Olej z moringi jest przezroczysty z jasnożółtym odcieniem. Jest lekko słodki i ma wyjątkową stabilność oksydacyjną, co oznacza, że nie psuje się. Nasiona moringi dają 38–40% oleju jadalnego. Nasiona stanowią również doskonały ekologiczny środek czyszczący. Ostatnie badania po raz kolejny potwierdziły, że dodanie zmiażdżonych nasion poprawia oczyszczanie wody. Odkrycia tego używa się obecnie w krajach, w których problemem jest dostawa świeżej i czystej wody. W tradycyjnej medycynie liście i nasiona są poszukiwanymi składnikami przeciwutleniaczy i środków antyseptycznych. Moringa ma długą historię w medycynie naturalnej, zarówno jako środek zapobiegawczy, jak i leczniczy. W Ajurwedzie, starożytnej indyjskiej tradycji naturalnego leczenia, mówi się, że moringa leczy ponad 300 chorób. Ostatnio moringa osiągnęła status gwiazdy w branży kosmetycznej ze względu na swoje właściwości przeciwstarzeniowe i nawilżające. Chociaż obecnie prowadzonych jest wiele badań mających na celu pełne zrozumienie walorów leczniczych, wiemy już o wielu cennych efektach stosowania oleju i suplementów diety z moringą.

Moringa Oleifera zapewnia potęgę składników odżywczych, w tym minerałów, przeciwutleniaczy, białek i witamin, które wzmacniają i wspierają układ odpornościowy organizmu. Właściwości zdrowotne, które mają liście moringa są doskonale biodostępne, co oznacza, że składniki odżywcze są łatwe do wchłaniania i wykorzystania w organizmie. Wiele badań sugeruje, że liście moringa mogą pomóc w utrzymaniu zdrowia układu sercowo-naczyniowego. Jedną z licznych zalet są silne przeciwutleniacze, witaminy i minerały w proszku moringa, które zapewniają piękno od wewnątrz i chronią skórę i komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Moringa pomaga obniżyć i ustabilizować poziom glukozy we krwi, co jest pomocne w cukrzycy. Zapewnia wsparcie przeciwzapalne i pomaga zmniejszyć ból związany z zapaleniem stawów i reumatyzmem.