Jak wybrać najlepszy materac?

Jeżeli zauważyliśmy, iż nasz stary materac nie spełnia naszych oczekiwań, wówczas warto poszukać nowego modelu.

Często starsze materace z dużymi sprężynami, które były ze sobą połączone, zaczynają wydawać dźwięki, czujemy iż nie są wygodne, połączenia pomiędzy sprężynami zaczynają się luzować. Z pewnością bardzo negatywnie wpłynie to na jakość naszego snu, dlatego warto zdecydować się na zakup nowego materaca. Obecnie często kupujemy materace kieszeniowe, w tym przypadku w każdej z kieszonek znajduje się oddzielna sprężyna, są one niezależne, dzięki czemu oferują dużą wygodę spania.

Jak wybrać najlepszy materac?

Czym kierujemy się podczas zakupu materaca?

Podstawą do zakupy materaca będzie rozmiar, będziemy chcieli dopasować materac do wielkości naszego łóżka, mogą być to materace o szerokości przykładowo 160 cm i długości 200 cm. Często w sklepach meblowych znajdziemy łóżka o szerokości 180 czy też 140 cm, będziemy mogli dobrać je do naszych potrzeb oraz wielkości naszej sypialni. Oczywiście warto zwrócić uwagę na twardość materaca, producenci oznaczają materace H1 jako miękkie do H4 jako twarde. Z pewnością warto zwrócić uwagę na pokrowiec materaca, dobrym pomysłem będzie wybranie materiału antyalergicznego, który będzie posiadał także właściwości antygrzybiczne, antybakteryjne. Z pewnością warto wybrać pokrowiec z zamkiem, który będziemy mogli zdjąć z materaca i uprać.

Do wyboru mamy materace wypełnione pianką, lateksem, bardzo ciekawe są także materace termoelastyczne, gdzie pianka doskonale odwzorowuje kształt naszego ciała. W tym przypadku pod wpływem ciężaru oraz ciepła materac będzie dostosowywał się do naszego kształtu. Oczywiście warto przetestować także materac kieszeniowy, duża ilość sprężyn oraz odpowiednie strefy pozwalają nam na wygodny sen. W tym przypadku materac dostosowuje się do naszej budowy ciała zapewniając tam równomiernie podparcie na całej długości. Z pewnością są to bardzo wygodne materace, które mogą pozwolić nam na dużą wygodę oraz komfort. Dodatkowo w tym przypadku możemy się swobodnie przekręcać, zmieniać pozycję, co nie będzie miało wpływu na naszego partnera, ponieważ duża ilość sprężyn będzie odpowiednio dopasowywania się do naszego kształtu.

Oczywiście należy pamiętać o wielkości materaca, jeżeli posiadamy łóżko o szerokości 180 cm wówczas powinniśmy sprawdzić materace 180×200. W tym przypadku są to niestandardowe rozmiary, z pewnością materac będzie pasował do naszego rodzaju łóżka.