Jak utrzymać ładny zapach w aucie?

Nikt nie lubi podróżować samochodem, w którym nieładnie pachnie lub, co gorsze, w którym pachnie papierosami. Tylko jak walczyć z czymś czego nie widać? Okazuje się, że najlepszym sposobem są profesjonalne preparaty i… systematyczność. O tym, jak dbać o ładny zapach w aucie, przeczytasz w tym artykule.

Auto czyste to auto ładnie pachnące

Kierowcom, którzy mają we krwi dbanie o swoje perełki motoryzacyjne, nie trzeba tego tłumaczyć. Niemniej, wciąż wiele osób zapomina, że walka z brzydkim zapachem rozpoczyna się od walki z brudem. Każda nieładna woń ma przecież swoje źródło i należy się go pozbyć. W jaki sposób?

Przede wszystkim nie zostawiaj w samochodzie żadnych śmieci. Butelki po napojach, zużyte chusteczki, ubrania treningowe – nie musisz wozić tych rzeczy na wycieczki. Pamiętaj też o tym, że samochód – jak wszystko – trzeba czyścić. Regularnie odkurzaj jego wnętrze, czyść tapicerkę i pielęgnuj plastiki, a będziesz mieć pewność, że brzydki zapach nie wynika z Twoich zaniedbań.

Sposób “na już” – środki zapachowe

Czasami nie mamy czasu na kompleksowe czyszczenie albo po prostu szukamy sposobu, który zadziała od razu. W takim przypadku warto sięgnąć po środki zapachowe, ale uwaga nie każdy producent zapachów samochodowych oferuje rozwiązania długotrwałe. Popularne choinki i inne perełki wydzielają zapach raczej krótko. Ponadto niekoniecznie usuwają trudne wonie np. zapach tytoniu lub po prostu zapach starego samochodu. Co w takim przypadku zrobić?

Warto wybrać coś z oferty producenta zapachów samochodowych, który specjalizuje się w tego typu produktach. W Polsce dobrą opinią cieszą się zapachy do auta firmy California Scents, w którego ofercie znajdziesz wiele interesujących kompozycji. Zapachy te znane są ze swojej długotrwałości i świetnych właściwości neutralizujących.

zapachy do auta firmy California Scents

Pranie tapicerki? Może być konieczne

To zła wiadomość, ale warto podkreślić, że pranie tapicerki może być koniecznością, jeśli brzydki zapach ciągle się utrzymuje mimo porządków i środków zapachowych. Pot, naskórek i inne źródła nieprzyjemnych woni najczęściej zagnieżdżają się właśnie w fotelach. Warto więc prać tapicerkę co najmniej raz w roku lub częściej, jeżeli zabrudzenia są duże.

A może to grzyb?

W skrajnych przypadkach winowajcami brzydkich zapachów są bakterie, pleśń lub grzyby. Ich rozwojowi sprzyja brud i wysoka wilgotność w samochodzie. Długo nie usuwane mogą być przyczyną problemów zdrowotnych i wtedy jest to już problem nie tylko estetyczny. Pamiętaj więc, że środki zapachowe są oczywiście warte użytku, ale pozbywanie się źródeł brzydkiego zapachu jest bardziej istotne.