Porady ogrodnicze dotyczące uprawy lepszej żywności ekologicznej

Ogród sprawia, że ​​dom wygląda świetnie, ale robi nawet więcej.

W rzeczywistości jest to nawet więcej niż hobby dla entuzjastów z zielonymi kciukami. Jest to sposób na zapewnienie osobie, która się nią zajmuje, spokoju, spokoju i docenienia samego życia. Zwłaszcza jeśli jesteś w tym dobry, jego efekty są głębokie.Prowadź dziennik ogrodniczy i rób zdjęcia swojego ogrodu, gdy rośnie. Łatwo jest rozpocząć sezon z wysokimi oczekiwaniami wobec swojego ogrodnictwa. Ale w miarę upływu czasu równie łatwo stracić parę. Dziennik i zdjęcia mogą Cię zainspirować i zaangażować!Kluczowym elementem posiadania wspaniałego ogrodu jest jego nawożenie. W większości sklepów domowych dostępnych jest wiele różnych rodzajów nawozów, ale to, co sprawdza się w różnych typach ogrodów, jest różne. Obornik to świetny wybór, ale pachnie. Nawóz produkowany komercyjnie nie będzie zawierał patogenów, które mogłyby zanieczyścić warzywa w ogrodzie. Niektórzy ludzie przysięgają na nawozy chemiczne, ale nie są one organicznym sposobem na uprawę.Rozważ użycie nawozów organicznych w swoim ogrodzie. Są bezpieczniejsze niż nawozy chemiczne, które z czasem mogą gromadzić w ziemi sole. Sole ograniczają zdolność roślin do pobierania wody i składników odżywczych z gleby. Mogą również zabijać pomocne dżdżownice i mikroorganizmy jedzące strzechę.Kupując młode drzewa z gołymi korzeniami, utrzymuj bryłę korzeniową wilgotną, aż będziesz gotowy do sadzenia. Jeśli korzenie wyschną, drzewo osłabnie lub umrze. Powinieneś posadzić drzewo, gdy tylko przyniesiesz je do domu. Porady ogrodnicze dotyczące uprawy lepszej żywności ekologicznej

Jeśli nie możesz, połóż drzewo na boku i przykryj korzenie wilgotnym mchem torfowym, a następnie przykryj korzenie plandeką.Podczas uprawy ziemniaków upewnij się, że wybierasz odmianę o zawartości skrobi, która odpowiada sposobowi ich gotowania.

Im więcej skrobi jest w ziemniaku, tym suchszy i bardziej łuszczący się będzie po ugotowaniu. Ziemniaki nadające się do zacierania zawierają około 7% skrobi. Te ziemniaki szybko się gotują i zachowują wysoką zawartość wilgoci, dzięki czemu są łatwe do zmiażdżenia. Pieczone ziemniaki mają zawartość skrobi od 15% do 18%, a smażone ziemniaki mają najwyższy poziom (22%).Aby twoje rośliny nie doznały nieodwracalnych uszkodzeń, sprawdzaj je pod kątem błędów i różnych chorób co najmniej raz w tygodniu. Wszystkie te problemy są znacznie łatwiejsze do leczenia, jeśli zostaną szybko złapane, a uważne ich monitorowanie może zapobiec ich rozprzestrzenianiu się na inne rośliny. Zbadaj sposoby leczenia typowych problemów, aby być przygotowanym na wszystko, co napotkasz.Pamiętaj, aby chronić ręce podczas pracy na podwórku. Brud i chemikalia mogą być bardzo drażniące dla Twojej skóry. Jednak rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste: rękawice ogrodnicze. Rękawiczki obejmują tańszą bawełnę (którą łatwo się noszą) po bardziej trwałą skórę (która jest droższa). Rozejrzyj się po lokalnym centrum zaopatrzenia ogrodów, aby znaleźć parę rękawiczek, z którymi czujesz się komfortowo, aby oszczędzić ręce.Spróbuj posadzić jednokolorowe łóżko ogrodowe. Chociaż wymaga to sporo pracy, ze względu na ograniczenia palety kolorów, może stworzyć bardzo efektowny efekt wizualny. Nacisk kładziony jest bardziej na kształt i strukturę, co jest szczególnie pomocne w małym ogrodzie, ponieważ sprawia, że ​​powierzchnia wydaje się znacznie większa. Pamiętaj, że „jednokolorowy” nie oznacza jednego odcienia. Użyj wszystkich odcieni z palety kolorów. Na przykład niebieski ogród może zawierać kwiaty w odcieniach błękitu, fioletu i fioletu.Skorzystaj z powyższych wskazówek, aby ożywić swój ogród. Kiedy nadejdzie dzień, w którym twoje rośliny będą wysokie i uśmiechnięte, ty też będziesz. Ogrodnictwo jest czynnością potencjalnie zmieniającą życie, ale tylko wtedy, gdy na to pozwolisz, więc dlaczego nie zacząć teraz?

Zamieszczono w: Blog