Jak pomóc zwierzętom radzić sobie z bólem

Magnetoterapia stosowana jest w zmniejszaniu dolegliwości bólowych, stanów zapalnych, usuwaniu obrzęków, zasinienia tkanek, jako terapia wspomagająca leczenie urazów, złamań, problemów neurologicznych.

Wiele gabinetów weterynaryjnych posiada urządzenie do rehabilitacji zwierząt polem magnetycznym, możemy zatem z takiej terapii skorzystać, gdy nasz pupil dochodzi do zdrowia. Dodatkowo zwierzęta mogą wydawać się bardziej zrelaksowane dzięki zastosowaniu magnetoterapii.

Jak pomóc zwierzętom radzić sobie z bólem

Rehabilitacja zwierząt polem magnetycznym

Wielu weterynarzy stosuje magnetoterapię jako część procedury leczenia, aby pomóc zwierzęciu dojść do pełni zdrowia za pomocą fizykoterapii. Można w ten sposób leczyć mniejsze zwierzęta, jak koty, króliki czy psy, jak i większe, na przykład konie. Zabiegi magnetyczne są zwykle bezpiecznymi metodami leczenia bólu, stanów zapalnych i urazów. Terapia magnetyczna wiąże się z różnymi schorzeniami, więc profilaktyka i długość sesji będzie zależeć od charakteru schorzenia. Podejmowanie podstawowych środków ostrożności, aby zapewnić psom bezpieczeństwo i dobry ogólny stan zdrowia, jest ważne, aby zapobiegać chorobom i urazom.

Niski koszt magnetoterapii sprawia, że warto ją rozważyć jako terapię wspomagającą w leczeniu schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego, we wzmacnianiu regeneracji nerwów, poprawie stanu kości i gojeniu się ran. Terapia magnetyczna może być zintegrowana z tradycyjnymi metodami leczenia lub z alternatywnymi zabiegami weterynaryjnymi. Urządzenie do magnetoterapii wykorzystuje impulsy energii elektromagnetycznej o niskim poziomie, aby zmniejszyć stan zapalny i ból oraz przyspieszyć powrót zwierzęcia do zdrowia. Urządzenie jest przenośne i łatwe w użyciu oraz może być używane w klinice lub w domu czy stajni jako uzupełnienie zabiegów w gabinecie weterynaryjnym.

W wielu gabinetach weterynaryjnych w różnych miastach popularna jest rehabilitacja zwierząt polem magnetycznym, czyli tak zwana magnetoterapia, lub w skrócie magnoterapia. Taką formę terapii można łączyć z terapią laserową, akupunkturą, masażami i innymi formami leczenia zwierząt.