Wybierz odpowiedni odcień henny do swoich włosów

Naturalna henna jest wszechstronna i ma wiele zastosowań, również jako bezpieczna, roślinna farba do włosów.

Chociaż henna nadaje włosom pomarańczowe i czerwonawe odcienie, można je zmodyfikować poprzez dodanie innych roślin, aby osiągnąć kolory takie jak fiolet, burgund, róż, brązowy, czekoladowy, niebieski i czarny. Indygo wytwarzane jest ze sproszkowanych liści rośliny indygo. Czasami nazywane jest czarną henną, ponieważ naturalne indygo jest znane z nadawania czarnego koloru, ale w rzeczywistości jest niebieski, dlatego należy go wymieszać z naturalną henną, aby uzyskać pożądany odcień włosów. Indygo przyciemnia hennę, więc taka mieszanka jest idealna dla osób, które chcą podkreślić swój brązowy lub czarny kolor włosów. Mieszanie pół henny i pół indygo da średni brąz, a jeśli dodasz więcej indygo, uzyskasz ciemniejszy odcień. Z drugiej strony Cassia rozjaśnia hennę. Pochodzi ona z liści kasji, a wraz z nią uzyskasz odcienie truskawkowego blondu, brzoskwini oraz kolory miedziane. Kasja czasami nazywana jest neutralną lub bezbarwną henną, jest świetną odżywką do włosów i pomaga zachować ich zdrowy wygląd. Wybierz odpowiedni odcień henny do swoich włosów

Cassia dodana do mieszanki henny i indygo zapewni ci złociste odcienie blond włosów, które idealnie nadają się do pokrycia siwych włosów.

Ani indygo, ani kasja nie działają same jako farby do włosów, zamiast tego każdy z tych składników należy zmieszać z co najmniej odrobiną henny, aby prawidłowo pokryć włosy i uzyskać pożądany efekt kolorystyczny. Są dodatkami do henny, które zmieniają odcień farbowania włosów, ale nie alternatywą dla henny stosowanej do farbowania włosów. Henna Sattva Ayurveda Amla nigdy nie niszczy włosów, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczna w użyciu. Również jej zastosowanie do farbowania włosów jest proste, ale jeśli za pierwszym razem obawiasz się nałożyć ją samodzielnie, poproś o pomoc kogoś ze znajomych. W sprzedaży znajdziesz zarówno naturalną hennę w proszku, jak i gotowe mieszanki do uzyskania wybranego koloru włosów, dzięki temu nie trzeba zgadywać, jak dobrać i połączyć składniki, żeby odcień był odpowiedni.