Piękny uśmiech to przede wszystkim zdrowie, nie tylko estetyczny wygląd.

Każdy z nas chciałby mieć proste zęby, by móc bez uczucia skrepowania uśmiechać się praktycznie w każdych do tego przeznaczonych sytuacjach, w szczególności wśród nieznajomych, którzy mogą nas negatywnie ocenić ze względu na nasz nieodpowiedni zgryz czy po prostu krzywe zęby.

Od czego jednak zacząć i gdzie się udać, żeby móc podjąć bój o swoje zęby? Pierwszym krokiem na pewno będzie wizyta u naszego stomatologa, który będzie miał za zadanie pozbyć się wszelkiej próchnicy oraz uzupełnić wszystkie ubytki w naszych zębach. Dodatkowo stomatolog odpowiednio oczyści powierzchnię naszych zębów procesem tak zwanego piaskowania. Powyższe warunki są konieczne do spełnienia ponieważ żaden ortodonta nie podejmie się leczenia wad zgryzu bez uprzedniego pozbycia się innych podstawowych problemów dotyczących zębów. Jeśli już będziemy gotowi po wizycie u stomatologa, należy udać się na pierwsza wizytę u ortodonty.
To właśnie podczas tej wizyty zostanie określona odpowiednia metoda leczenia naszych wad. Piękny uśmiech to przede wszystkim zdrowie, nie tylko estetyczny wygląd.

Nieważne, czy będą to krzywe zęby czy poważna wada zgryzu.

Zazwyczaj jeśli sami decydujemy o tym, by udać się do ortodonty to nie posiadamy już mleczaków. To również ważne, ponieważ w przypadku dzieci stosuje się najczęściej ruchome aparaty ortodontyczne, które można zdjąć w każdej chwili. W przypadku dorosłych ortodonta zazwyczaj zawsze zaleca stały aparat ortodontyczny. Składa się on miedzy innymi z ligatur, które są podstawą łączenia zamka do zęba. Z kolei zamki są połączone między sobą specjalnymi łukami. Założenie takiego aparatu wiąże się również z regularnymi wizytami kontrolnymi, dzięki którym, ortodonta będzie widział na bieżąco postęp leczenia, a w razie konieczności będzie mógł podjąć odpowiednie kroki korygujące. Leczenie ortodontyczne z wykorzystaniem aparatu stałego średnio trwa około dwóch lat, więc jeśli jesteś osobą zdecydowana to sprawdź aparat stały wrocław. Powinien to być jeden z Twoich pierwszy kroków, który zapewni Ci zdrowy i piękny uśmiech.