Uprawę konopi można prowadzić w różnych środowiskach

Uprawa marihuany na zewnątrz wystawia plony na działanie czynników atmosferycznych, oferując naturalne światło i znacznie obniżając koszty dla hodowców.

Ponieważ nie jest wymagane sztuczne oświetlenie ani wentylatory, energia elektryczna może być potrzebna tylko do nawadniania roślin.
Chociaż ekspozycja na środowisko naturalne jest ogólnie dobra dla roślin, ekspozycja na trudne warunki środowiskowe może stanowić przeszkodę dla sukcesu uprawy na zewnątrz.

Uprawę konopi można prowadzić w różnych środowiskach

W sprzedaży znajdziesz różnorodne ziarna konopi indyjskiej

Uprawa konopi w szklarni zapewnia dostęp światła słonecznego do uprawy na zewnątrz, ale przy znacznie większej kontroli środowiska. Szklarnie pozwalają hodowcom kontrolować naturalne światło za pomocą zaciemniania lub podobnego systemu pokrycia dachu. Szklarnie oferują również opcję dodania oświetlenia elektrycznego w celu uzupełnienia światła słonecznego w pochmurne dni oraz dodatkową warstwę ochrony przed zwierzętami, szkodnikami i ekstremalnymi zmianami środowiska. Jedną z wad uprawy szklarniowej jest koszt początkowy wymagany do posiadania takiej struktury. Szklarnie obejmują zarówno tymczasowe konstrukcje wykonane z plastiku i rur PVC, jak i stałe konstrukcje, które pozwalają hodowcom kontrolować każdy aspekt środowiskowy i wykorzystywać zaawansowane metody uprawy, w tym pozbawienie światła.

Uprawa marihuany w pomieszczeniach zwykle wymaga sztucznego oświetlenia oraz stosowania systemów klimatyzacji i osuszania. Intencją uprawy wewnętrznej jest naśladowanie elementów zewnętrznych, które ułatwiają wzrost roślin przy zachowaniu pełnej kontroli nad każdym parametrem środowiskowym. Wysokie koszty początkowe, w tym konstrukcja budynku, sprzęt, woda, energia elektryczna i inne media, są głównym minusem uprawy marihuany w pomieszczeniach dla osób początkujących.

Jednak coraz więcej osób decyduje się na hodowlę własnych roślin z ziarna konopi indyjskiej. Możemy kupić różnorodne gatunki nasion marihuany, w zależności od posiadanego miejsca, osobistych preferencji oraz umiejętności hodowli.