Miernik długości lakieru – dla kogo?

W wielu przypadkach okazuje się urządzeniem, którego nie można zastąpić żadnym innym. Miernik długości lakieru sprawdzi się w wielu sytuacjach – a szczególnie, gdy zdecydujesz się na zakup używanego samochodu.

Czym jest miernik grubości lakieru? To sprzęt, służący do określenia rzeczywistej grubości warstwy lakierowanej. Używany jest szczególnie w sytuacjach, gdy trudno stwierdzić faktyczny stan karoserii. Korzystając z tego urządzenia, można precyzyjnie ustalić, jak gruba jest warstwa lakieru i wykryć ewentualne nieprawidłowości. Dzięki temu, jest to doskonałe narzędzie dla osób, zajmujących się sprzedażą aut z drugiej ręki czy też planujących zakup tego rodzaju pojazdu. Sprawdzenie faktycznego stanu karoserii to klucz do dokonania dobrego zakupu.

Miernik grubości lakieru – jak z niego korzystać?

Aby przeprowadzić pomiar, należy najpierw dokładnie wyczyścić karoserię auta. W ten sposób można uniknąć zafałszowania wyniku, które może nastąpić na skutek uwzględnienia warstwy brudu zalegającej na samochodzie. Oczywiście, auto autu nierówne – każdy model może cechować się nieco inną standardową grubością. Przed przeprowadzeniem pomiarów, warto upewnić się co do pożądanej grubości. W ten sposób można wyciągnąć właściwe wnioski. Wiele zależy od tego, na jakie lata datowany jest dany model. Lakier starszych samochodów ma zazwyczaj grubość od 100 do 140um, natomiast w przypadku tych nowszych jest to już tylko 70-80um. Warto więc zapoznać się z tymi informacjami przed rozpoczęciem mierzenia.

Najczęściej mierzenie grubości lakieru rozpoczyna się od dachu samochodu. Równie dobrze można zacząć jednak od przodu karoserii. Dokonując pomiaru, należy mieć na względzie fakt, że lakier właściwie nie może zostać nałożony całkowicie równo. Dlatego też należy zwrócić uwagę jedynie na znaczne różnice, a nie te minimalne. Obsługa urządzenia nie jest skomplikowana. Wystarczy przyłożyć do odpowiedniego miejsca sondę, mierzącą grubość powłoki. Potrzebne dane odczytasz na wyświetlaczu.

Miernik grubości lakieru – po co?

Przy zakupie używanego samochodu można wpaść w wiele pułapek. Jedną z nich jest deklarowany stan idealny auta, którego usterki zakamuflowano odpowiednimi modyfikacjami. Jedną z nich jest właśnie nakładanie dodatkowej warstwy lakieru. W ten sposób łatwo można ukryć powypadkowe naruszenia i zataić je przed kupującym. Użycie miernika grubości lakieru pozwala uniknąć przykrych niespodzianek. Urządzenie to szczególnie przyda się wszystkim osobom prowadzącym komisy i warsztaty samochodowe. Warto mieć je w wyposażeniu swojego zakładu – nawet najbardziej fachowe oko może się mylić. Profesjonalny sprzęt – już niekoniecznie. Dobry miernik znajdziesz w ofercie polskiej firmy E-Volt.