Kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem na przykładowo 25 lat, zatem osoby, które decydują się na tego rodzaju finansowanie zakupu nieruchomości, powinny dokładnie zapoznać się z warunkami umowy oraz wszystkimi kosztami, które związane są z kredytem hipotecznym.
Oczywiście banki reklamują się przedstawiając niskie oprocentowanie, jednak warto zwrócić uwagę także na koszty dodatkowe, związane chociażby z ubezpieczeniem, opłatami wstępnymi, które pobierane są często za przyznanie kredytu.
Koszty związane z kredytem hipotecznym
Należy określić, jaka kwota będzie potrzebna, w tym przypadku konieczna może być wycena nieruchomości przez specjalistę, czasem także banki dokonują własnej wyceny. Warto zwrócić uwagę, iż przyznanie kredytu może zająć trochę czasu, często placówka, w której ubiegamy się o kredyt, wysyła nasze podanie do centrali, gdzie określana jest nasza zdolność kredytowa. Może potrwać to nawet miesiąc czasu, wiele osób decyduje się zatem za złożenie wniosków w kilku bankach, dzięki temu możemy otrzymać ostateczną wycenę, jak również wybrać bank, w którym szybko możemy uzyskać kredyt.
Możemy korzystać także z usług doradców kredytowych, którzy są dobrze zorientowani na rynku finansowym, mogą przeanalizować zapisy umowy, sprawdzić czy nie zawierają niekorzystnych dla nas warunków. Oczywiście najczęściej zwracamy uwagę na ostateczny koszt, czyli wysokość raty, którą będziemy spłacali co miesiąc. Dlatego doradca może ocenić, która oferta z kilkudziesięciu dostępnych na rynku będzie w tym momencie dla was najbardziej korzystna. Kredytobiorcy powinni pamiętać, iż banki wymagają wkładu własnego, który może wynosić 20 do 40% kredytowanej nieruchomości. Z pewnością możemy sprawdzić różne oferty banków, które mogą posiadać nieco inne wymagania co do wkładu własnego.
Jeżeli jesteśmy zdecydowani na kredyt hipoteczny, wówczas możemy wejść na stronę https://www.strzylak.pl/oferta/kredyt-hipoteczny, znajdziemy tam ofertę profesjonalnego doradcy, który może wybrać dla nas najbardziej korzystny kredyt. Będzie on dopasowany do naszych możliwości finansowych oraz kwoty, jaką chcemy uzyskać od banku.