Gdzie lepiej kupić używane auto – od dealera czy osoby prywatnej?

Zakup używanego nierzadko wiąże się ze sporym stresem. Na pewno jest dużym wyzwaniem, które wymaga podjęcia wielu ważnych decyzji. Aby nie kupić przysłowiowego kota w worku, trzeba nawiązać współpracę ze sprawdzonym i rzetelnym sprzedawcą. Tu często pojawia się pytanie: czy lepszy będzie zakup od osoby prywatnej, czy od dealera?

Używane auto od osoby prywatnej – czy warto?

 

Większość transakcji na wtórnym rynku motoryzacyjnym w Polsce jest zawierana pomiędzy osobami prywatnymi. Nie dzieje się tak bez powodu – przemawiają za tym głównie względy finansowe. Osoba prywatna może się okazać bardzo dobrym źródłem zakupu używanego auta, niemniej należy liczyć się z tym, że znalezienie odpowiedniego pojazdu zajmie w tym przypadku sporo czasu. Nierzadko trzeba pokonać duże odległości, aby obejrzeć samochód wystawiony przez kogoś na sprzedaż. Rzecz jasna niejednokrotnie trafiają się świetne okazje, ale medal ma również i drugą stronę. Nie wszyscy sprzedawcy są skłonni do negocjowania cen, zawsze też w rachubę wchodzi ryzyko dotyczące stanu technicznego samochodu. Rzadkością nie są niestety sytuacje, kiedy sprzedawcy zatajają pewne informacje przed kupującymi. Chcąc zatem nabyć od osoby prywatnej porządny używany samochód, nie ma innego wyjścia, jak uzbroić się w cierpliwość.

 

Używane auto od dealera – czy to się opłaca?

 

Klienci salonu Autoplaza doceniają możliwość zakupu używanego samochodu w takim właśnie miejscu. Najlepsi dealerzy mają w ofercie mnóstwo popularnych modeli aut sygnowanych znanymi markami takimi jak np. Ford. Do takich samochodów łatwiej jest dostać części, co przekłada się na koszty serwisowe. Każdy porządny dealer przykłada ogromną wagę do stanu technicznego i prawnego sprzedawanych przez siebie pojazdów. Pojazdy są naprawiane wyłącznie w autoryzowanych serwisach, co potwierdzają stosowne dokumenty. Klienci mogą wykupić też pakiet gwarancyjny. Okres obowiązywania gwarancji wynosi zazwyczaj od 3. do 12. miesięcy. Stanowi ona dodatkowe zabezpieczenie interesów nabywcy.

https://www.autoplaza.com.pl/