Jak oczyścić pomieszczenie przy pomocy ozonu?

Coraz częściej zwracamy uwagę na jakość powietrza w naszych pomieszczeniach.

Dlatego też stosujemy różnego rodzaju oczyszczacze powietrza. Są to urządzenia, które prowadzą powietrze w pomieszczeniu przez jeden lub więcej filtrów przez co usuwają usuwają cząsteczki zanieczyszczeń, drobny kurz, alergeny, zapachy i różne zanieczyszczenia gazowe. Są to rozwiązania podobne do klimatyzacji, w tym przypadku wykorzystywane są filtry HEPA. W naszych domach często mamy do czynienia z różnymi zapachami z kuchni, toalety, opary starych wykładzin podłogowych, zasłon, tapet, zapach dymu z pieców i oczywiście dym tytoniowy. Jednak nie wszystkie zapachy można właściwie wyeliminować dlatego też stosuje się takie rozwiązania jak ozonowanie. W tym celu stosowane są specjalne generatory ozonu, ozon po rozszczepieniu zamienia się w tlen i pojedynczą cząsteczkę, która utlenia różne związki. Opcje filtrowania zapachów za pomocą oczyszczaczy powietrza są ograniczone. Szczególnie zapachy chemiczne są trudne do odfiltrowania, osady na meblach nie są filtrowane. Jak oczyścić pomieszczenie przy pomocy ozonu?

Zatem sensowne będzie użycie generatora ozonu, który utlenia cząsteczki nieprzyjemnego zapachu do nieszkodliwych prostych związków lub dwutlenku węgla, a tym samym eliminuje nieprzyjemne zapachy.

Powietrze w pomieszczeniu zawiera nie tylko cząsteczki zapachów, drobny kurz, alergeny i inne cząsteczki. Obejmuje również chemikalia w postaci gazowej. Są one spowodowane odgazowywaniem plastyfikatorów, lakierów, klejów podczas gotowania czy palenia papierosów. Ozonowanie może być skutecznie stosowane także w większych pomieszczeniach. Ozon jako gaz może dostać się bez problemu we wszystkie zakamarki, dziwki temu całe pomieszczenie zostanie bardzo dokładnie zdezynfekowane. Do tych celów stosuje się także lampy UV, jednak ich światło nie będzie mogło dotrzeć do wszystkich miejsc. Ozonowanie można więc przeprowadzić także w naszych autach, ozon stosowany jest do czyszczenia systemów klimatyzacji, jednak ozonowanie wnętrza całego pojazdu jest także dobrym pomysłem, aby pozbyć się roztoczy z materiału. Dlatego też tak popularne i uniwersalne jest ozonowanie Mińsk Mazowiecki jest miastem w którym można zamówić tego rodzaju usługi.