Aranżacja oświetlenia LED w pomieszczeniach

LED lub dioda elektroluminescencyjna to elektroniczny element półprzewodnikowy, który emituje światło, gdy przepływa prąd elektryczny w kierunku transmisji.

Oświetlenie LED ma wiele zalet, jest energooszczędne, przyjazne dla środowiska, ma dłuższy cykl życia, wiele różnych zastosowań oraz brak czasu nagrzewania. Oprawy LED są znacznie bardziej ekonomiczne niż halogeny lub żarówki, dzięki czemu mogą osiągnąć ogromne oszczędności. Żarówka LED o mocy na przykład 450 lumenów wymaga tylko 4 do 5 watów, podczas gdy zwykła żarówka wymaga 40 watów, a energooszczędna żarówka wymaga od 9 do 13 watów. Oprócz tego, że oświetlenie LED jest bardziej zrównoważone i energooszczędne, w produkcji LED nie stosuje się żadnych szkodliwych substancji, takich jak rtęć i siarka. Podczas produkcji energooszczędnych żarówek nadal stosuje się te szkodliwe substancje. W rezultacie lampy energooszczędne są uważane za odpady chemiczne. Średnio cykl diod LED wynosi 50 000 godzin świetlnych, przy czym dla żarówki energooszczędnej jest to tylko 8 000 godzin, a dla tradycyjnej żarówki 1 000 godzin. Nie musisz więc tak często wymieniać żarówek. W przypadku dużych budynków i wysokich przestrzeni, takich jak biura lub kina, wymiana żarówek może być bardzo trudna i szczególnie kosztowna. Oświetlenie LED oferuje wiele możliwości zastosowania. Oprócz wielu możliwości również jakość oświetlenia obiektów jest idealna, o ile wybrano właściwe urządzenie.

Do aranżacji oświetlenia w pomieszczeniach przyda się profil do taśm led. Oprawy LED są odporne na wstrząsy w porównaniu do tradycyjnych źródeł światła. Oświetlenie LED jest mocniej zbudowane niż zwykłe żarówki, żarówki halogenowe czy żarówki energooszczędne, dlatego nie niszczy się tak szybko. Oświetlenie LED jest nieco droższą inwestycją niż tradycyjne źródła światła. Należy jednak pamiętać, że tutaj żywotność jest znacznie dłuższa niż w przypadku zwykłych żarówek i wynosi około 10 lat, a jednocześnie zużywa kilka razy mniej energii niż stary typ oświetlenia. Podczas pracy jednego źródła światła LED dobrej jakości, bylibyśmy zmuszeni kupić minimum 5 do 10 żarówek starego typu, co niekoniecznie oznaczałoby oszczędności w naszym portfelu

Zamieszczono w: Dom