Aplikacja do parkowania – czym jest i co warto wiedzieć na jej temat?

Wygoda oraz oszczędność czasu i pieniędzy są tym, co doceniają wszyscy bez wyjątku kierowcy – ze szczególnym wskazaniem na osoby często poruszające się ulicami dużych miast, gdzie natężenie ruchu jest spore, a korki nie należą niestety do rzadkości.

Aplikacja do parkowania – co to za produkt?

 

Aplikację do parkowania można w największym skrócie określić mianem parkometru w telefonie komórkowym. Jest ona wyposażona w szereg funkcji, które przydają się każdemu kierowcy. Przede wszystkim za postój na płatnych parkingach można płacić za pomocą telefonu, a sekundowe naliczanie sprawia, że kierowca nie zapłaci więcej, niż kosztował realny czas parkowania. W przeciwieństwie do tradycyjnych parkometrów aplikacja do parkowania AnyPark (wcześniej znana pod nazwą Pango) nie nalicza opłat za każdą rozpoczętą godzinę parkowania. Takie rozwiązane jest gwarancją sporych oszczędności, ponieważ kierowca nie ponosi wydatków za czas postoju, którego w rzeczywistości wcale nie wykorzystał. 

 

Aplikacja do parkowania – dlaczego warto mieć ją na swoim smartfonie?

 

Wszyscy kierowcy doskonale wiedzą, jak kłopotliwe bywa parkowanie w dużych miastach – zwłaszcza w centrach, gdzie na znalezienie miejsca postojowego trzeba codziennie przeznaczyć średnio ok. 40 minut. Tymczasem omawiana aplikacja ułatwia znalezienie wolnych miejsc na płatnych parkingach – a co więcej, telefon zapamiętuje położenie samochodu. W sposobie naliczania opłat nie obowiązują żadne limity kwotowe oraz na czas. Aplikacja ułatwia też zakończenie, rozpoczęcie oraz przedłużenie parkowania bez konieczności osobistego pojawiania się na parkingu.

 

Jak korzystać z aplikacji do parkowania?

 

W celu usprawnienia parkowania przy użyciu prezentowanego rozwiązania trzeba w pierwszej kolejności zainstalować aplikację na smartfonie, a następnie założyć w niej konto – nie ma znaczenia to, czy użytkownikiem jest osoba prywatna, czy prowadząca działalność gospodarczą. Jeśli ktoś akurat nie ma telefonu pod ręką, może zarejestrować się w aplikacji telefonicznie lub wypełniając formularz zamieszczony na stronie aplikacji.