Rozwód – jak pomoże nam kancelaria adwokacka?

Rozwód to jeden z bardziej stresujących momentów w naszym życiu.

Osoby, które decydują się na zakończenie małżeństwa często są zdania, że winę za rozpad związku ponosi ich małżonek. W związku z tym zastanawiają się nas rozwodem z orzeczeniem o winie. Kancelaria adwokacka mająca duże doświadczenie w sprawach rozwodowych przyznaje, że nie zawsze jest to dobre rozwiązanie, choć wszystko zależy od potrzeb konkretnego klienta.

Rozwód – jak pomoże nam kancelaria adwokacka?

Rozwód z orzekaniem o winie i bez – co na to kancelaria adwokacka

Zdaniem specjalistów z jednej znanych kancelarii adwokackich rozwód z orzeczeniem o winie to dobre rozwiązanie, kiedy dysponujemy niezaprzeczalnymi dowodami na winę partnera, natomiast sami nie mamy sobie nic do zarzucenia. Na orzekanie o winie decydują się klienci, którym zależy na otrzymaniu alimentów od byłego współmałżonka lub przeciwnie – chcą uniknąć płacenia alimentów. Rozwód z orzekaniem o winie może być dobrym rozwiązaniem, kiedy zależy nam na ograniczeniu partnerowi praw rodzicielskich nad naszymi małoletnimi dziećmi. Z drugiej stronie orzekanie o winie sprawia, że proces rozwodowy może przeciągać się w nieskończoność.

Rezygnacja z orzekaniu o winie to dobre rozwiązanie, gdy nie chcemy opowiadać o naszym życiu intymnym publicznie, zależy nam na utrzymaniu dobrych relacji z byłym partnerem lub po prostu chcemy ograniczyć do minimum koszty związane z prowadzeniem sprawy rozwodowej (w przypadku rozwodu z orzekaniem o winie są one znaczne). Jeżeli decydujemy się na złożenie pozwu rozwodowego i chcemy, żeby sprawy potoczyły się dla nas pomyślnie, powinniśmy nawiązać współpracę z dobrą kancelarią adwokacką (specjalistów mających doświadczenie w sprawach rozwodowych znajdziemy między innymi tu:https://kancelaria-bpg.pl ). Jako osoby rozwodzące się musimy pamiętać, że pomoc jest nam potrzebna. Rozwód budzi w nas wiele negatywnych emocji, które mogą skutecznie zakłócać zdolność racjonalnej oceny sytuacji. Dobry prawnik natomiast dokładnie wie co zrobić, żeby przedstawić nas przed sądem w korzystnym świetle.