Płytki gresowe i ceramiczne

Różnego rodzaju płytki stosujemy w naszych kuchniach oraz łazienkach, oczywiście będą to zarówno płytki podłogowe, jak również ścienne.

Warto zwrócić uwagę, iż na podłogach najczęściej będziemy stosowali wytrzymałe płytki gresowe, natomiast na ścianie dobrze mogą sprawdzić się nieco lżejsze płytki ceramiczne. Oczywiście posiadają one nieco inne właściwości, płytki podłogowe powinny być bardziej wytrzymałe, odporne na ścieranie czy też wodę.

Płytki gresowe i ceramiczne

Jak wybrać odpowiednie płytki na ścianę i podłogę?

Do wyboru mamy bardzo wiele modeli, różnią się one kolorem, kształtem, jednak często możemy dobrać do siebie bardzo interesujące płytki pod względem kolorystycznym, jak również pod względem kształtu. Oczywiście możemy łączyć ze sobą kolory, wybrać płytki na podłodze oraz na ścianie w podobnej kolorystyce, lub też w kolorach kontrastujących. Warto pamiętać, iż płytki które znajdą się na podłodze powinny być odporne na ścieranie, dodatkowo warto zwrócić uwagę na ich właściwości antypoślizgowe. W łazience często na podłodze może znajdować się woda, wilgoć dlatego też płytki nie mogą być śliskie, należy wybrać modele o odpowiednich właściwościach.

Jest to warstwa ochronna, która będzie chroniła płytkę przed wilgocią. Coraz częściej łączymy różne kolory, przykładowo płytki białe z czarnymi, oczywiście możemy znaleźć bardzo bogatą kolorystykę, mogą być to płytki imitujące marmur, płytki o strukturze drewna czy też różnego rodzaju kamienia, betonu. Oczywiście warto zwrócić uwagę, iż płytki gresowe mogą być układane zarówno na podłodze jak i na ścianie, możemy wykorzystać je także na zewnątrz, ponieważ są odporne na zmiany temperatury. Naturalnie będziemy wybierali gres szkliwiony, warstwa szkliwa zapewni naszej płytce odpowiednią ochronę.

W przypadku płytek ściennych bardzo dobrze sprawdzi się w serial Moonlight z firmy Paradyż. Są to płytki, które mogą również posiadać teksturę, będzie to przykładowo kafel o wielkości 10 x 20 cm, czy też większe płytki ścienne o wielkości 30 x 60 cm. Płytki Moonlight Paradyż możemy zakupić na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/MOONLIGHT/6044. Są to płytki gatunku pierwszego, dzięki czemu są równe, mogą bardzo dobrze posłużyć do stworzenia eleganckiej ściany w naszej kuchni.

Zamieszczono w: Blog