Nowoczesne systemy do analizy czasu pracy kierowców

Obecnie w transporcie wykorzystuje się wiele rozwiązań które ułatwiają zarządzanie czasem pracy kierowcy, są to systemy komputerowe które mogą rejestrować różnego rodzaju dane związane z podróżą, przykładowo spalaniem.

Mogą także przechowywać różnego rodzaju inne dane które mogą następnie posłużyć do optymalizacji transportu, zmniejszania kosztów czy też przyspieszania przewozów. Naturalnie są to systemy bardzo uniwersalne, które będziemy mogli stosować w logistyce, spedycji z pewnością pozwoli to na lepszą organizację pracy.

Nowoczesne systemy do analizy czasu pracy kierowców

Systemy komputerowe usprawniające rozliczanie czasu pracy kierowców

Obecnie w autach znajdziemy coraz więcej systemów które mógą nadzorować czas pracy kierowców, rejestrować różnego rodzaju parametry, zbierać dane. Oczywiście pozwoli to na szybką analizę oraz rozliczenie czasu pracy kierowcy samochodu ciężarowego, możemy dzięki temu ułatwić obliczenie kosztów pracy, rozliczenie delegacji. Oczywiście oprogramowanie tego rodzaju może pozwalać także rozliczanie z uwzględnieniem minimalnej płacy na terenie różnych krajów, możemy także policzyć pracownikowi urlopy oraz zwolnienia L4. Dlatego jest to oprogramowanie bardzo rozległe, z pewnością sprawdzi się wszędzie tam gdzie musimy nadzorować dużą flotę pojazdów.

Oczywiście są to systemy które umożliwiają automatycznie pobieranie danych, można także pobrać dane z tachografu oraz karty kierowcy, dane przesyłane są na serwer. Zatem kierowca nie musi stawiać się w bazie aby wypełnić wszystkie dokumenty czy też podpiąć urządzenia sczytujące. W tym przypadku ma to duże znaczenie jeżeli kierowca często jeździ pojazdem do domu, wówczas nie musi zajeżdżać na bazę, co może znacznie skrócić czas przewozu, usprawnić całą pracę w firmie transportowej.

Firma gdzie pracuje duża liczba kierowców, gdzie transporty obsługiwane są przez dużą ilość samochodów wówczas rozliczanie czasu pracy kierowców za pomocą systemów automatycznych z pewnością będzie bardzo dużym ułatwieniem, może pozwolić pracownikowi na zaoszczędzenie czasu. Dodatkowo firma będzie miała stały nadzór nad wszystkimi parametrami, warto także zauważyć iż będą to parametry dotyczące stanu technicznego pojazdu.