Jak skutecznie schładzać pomieszczenia w czasie upałów?

Jeżeli termometry zaczynają wskazywać temperaturę powyżej 30 stopni Celsjusza z pewnością w domu czy też w mieszkaniu możemy odczuwać dyskomfort.

Będziemy wówczas chcieli schłodzić powietrze, wiele osób wykorzystuje wentylatory, jednak w tym przypadku powietrze nie jest schłodzone jedynie wymuszany jest ruch powietrza który sprawia iż czujemy nieco chłodu. Obecnie możemy wykorzystać bardzo nowoczesne systemy klimatyzacji, które będą schładzały powietrze we wszystkich pomieszczeniach, jednak dużo tańszym pomysłem może być zakup klimatora.

Jak skutecznie schładzać pomieszczenia w czasie upałów?

Jak działa klimator?

Jest to urządzenie które obniża temperaturę w pomieszczeniu, często są to klimatory przenośne, które będziemy mogli ustawić w dowolnym pomieszczeniu. W tym przypadku urządzenie wykorzystuje zimną wodę lub też lód, mogą to być także specjalne wkłady chłodzące które powodują iż powietrze które przechodzi przez wnętrze klimatora jest schłodzone. Powietrze oczywiście pobierane jest z otoczenia, jest gorące, specjalny system dodatkowo filtruje powietrze. Dzięki czemu będzie to dobry pomysł w przypadku jeżeli jesteśmy alergikami, dodatkowo także możemy zakupić modele które będą jonizowały powietrze.

Warto zwrócić uwagę iż klimator może podnosić także wilgotność powietrza, w odróżnieniu od klimatyzacji która ją obniża. Z pewnością klimator który będzie długo działał w małym pomieszczeniu może doprowadzić do skraplania się wody na ścianach czy też na meblach, dlatego też dobrym pomysłem może będzie może być uchylenie okna co wymusi ruch powietrza, wówczas wilgoć nie będzie tak bardzo odczuwalna. Dla wielu osób zwiększona wilgotność może być jednak przyjemna, może sprawić iż powietrze nie będzie suche, nie będzie wysuszało naszej skóry.

Naturalnie powinniśmy dobrać klimator do wielkości pomieszczenia które chcemy schładzać, możemy zatem wybrać modele o różnej mocy. Oczywiście może być to klimator mniejszy, biurkowy. Możemy wybrać także większy klimator stojący który może być wyposażony także w kółka który będzie służył do schładzania większego pomieszczenia czy też mniejszego mieszkania.

Zamieszczono w: Blog