Co ułatwi nam prowadzenie firmy w Anglii?

Polacy którzy chcą założyć działalność w Anglii lub już prowadzą tam firmę z pewnością mogą skorzystać obecnie z pomocy księgowości.

W Londynie znajdziemy księgowego mówiącego po polsku, z pewnością będzie to duża zaleta, będzie mógł on wytłumaczyć tam zasady prowadzenia firmy i rozliczenia podatków, naliczenia różnego rodzaju składek w języku polskim co z pewnością będzie dużą zaletą. Naturalnie warto zwrócić uwagę iż Polacy chętnie zakładają firmy za granicą, niekiedy będzie to wymóg pracodawcy, który będzie chciał aby pracownik założył firmę która będzie wykonywała różnego rodzaju usługi na rzecz tego podmiotu.

Co ułatwi nam prowadzenie firmy w Anglii?

Rozliczenia firmy w Wielkiej Brytanii

Z pewnością warto zwrócić uwagę iż podatki w Anglii będą różniły się od systemu podatkowego w naszym kraju, należy pamiętać iż będzie to dużo wyższa kwota wolna od podatku, odmienne są także stawki podatkowe. W przypadku spółki Limited będzie to podatek dochodowy w wysokości 19%, dodatkowo także roczne rozliczenie z fiskusem możemy złożyć w okresie 9 miesięcy. Będzie to duże ułatwienie, będziemy mogli spokojnie zebrać wszystkie dokumenty i złożyć je do odpowiedniego urzędu. Oczywiście możemy w przypadku spółki Limited zatrudniać pracowników, będzie się to wiązało z utworzeniem funkcji dyrektora. Dodatkowo także powinniśmy zwrócić uwagę na konieczność rozliczeń płac.

Będzie to system payroll, w tym przypadku powinniśmy zarejestrować pracowników, wysłać do urzędów raport dotyczący wysokości wynagrodzenia, dodatkowo występuje obowiązek sporządzania raportów rocznych, konieczna będzie dokumentacja dla pracowników oraz urzędu. Oczywiście należy także zarejestrować pracowników do ubezpieczenia, należy także obliczyć oraz odprowadzić odpowiednie składki. Biuro księgowe może się zająć wszystkimi tymi sprawami, dzięki czemu z pewnością będziemy mieli więcej czasu na skupieniu się na własnym biznesie.

Jeżeli poszukujemy biura w Londynie, warto wejść na stronę https://cblfinance.co.uk/nasze-uslugi/, znajdziemy tam profesjonalne biuro księgowe które zajmie się wieloma sprawami dotyczącymi podatków, kadr, płac, różnych spraw administracyjnych naszego przedsiębiorstwa.